Zamknij
REKLAMA

Manekiny krawieckie i ich rodzaje

15:47, 10.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. pixabay

Wyróżniamy kilka rodzai manekinów głównie ze względu na ich szerokie zastosowanie. Produkty te wykorzystywane są nie tylko w krawiectwie, ale również w sztuce oraz organizacji przestrzeni. Poznaj rodzaje manekinów krawieckich.

Regulowane modele i ich zastosowanie

Regulowane modele manekinów wykorzystywane są przy szyciu ubrań na indywidualne zamówienie. W takich przypadkach niezwykle istotny jest precyzja oraz idealne dopasowanie. Należy bowiem zwrócić uwagę na fakt, że ubrania kupowane w sieciówkach nie kosztują wiele, natomiast tych szytych na miarę cena wzrasta nawet kilkudziesięciokrotnie w związku z czym, oczekujemy zdecydowanie lepszej jakości oraz idealnego fasonu. Najlepiej możemy się o tym przekonać, kiedy decydujemy się na uszycie garnituru lub sukni ślubnej. Wesele jest jedną z tych uroczystości, na których chcemy wyglądać doskonale. Porównując cenę garnituru czy sukni od krawca i z sieciówek bardzo szybko stwierdzamy, że te szyte na miarę kosztują zdecydowanie więcej. Decydując się na wizytę u krawca, oczekujemy więc, że podejdzie on do nas profesjonalnie a otrzymane produkt, będzie wart swojej ceny. Tak też się stanie, jeżeli pracownia wyposażona jest w odpowiedniej klasy manekiny, które po zdjęciu z nas wszystkich wymiarów, zostaną dopasowane do naszej sylwetki.

Manekiny do zadań specjalnych

Specjalnym rodzajem manekinów są te służące od prezentacji ubrań dla osób z zewnątrz. Projektanci często korzystają z możliwości jakie one dają. Najczęściej stosowane są manekiny na podstawkach, które prezentują się niezwykle elegancko. Do wyboru są również modele na nóżkach o różnym kolorze i kształcie. Pełnią one jedynie funkcję estetyczną, ale i tak są chętnie wybierane przez projektantów. Należy również pamiętać, że figury przedstawiają nie tylko ludzi. Producenci oferują także szeroki wybór modeli przedstawiających zwierzęta. Manekiny krawieckie wykorzystywane są bowiem nie tylko w pracowniach ale również w sztuce.

Manekiny krawieckie wczoraj i dziś

Słowo Manekin pochodzi od holenderskiego słowa „mannekijn” lub „Manneken” oznaczającego człowieka. Manekiny używane są od średniowiecza. W czasach, kiedy zakazane było publiczne pokazywanie kobiet, służyły do prezentacji ubrań. Pierwotne manekiny krawieckie porównywane były do lalek – zobacz tu. Dzięki ich zastosowaniu projektanci mogli wykonywać na nich kopie swoich prac aby móc rozsyłać je do dam dworu nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dzięki temu zamożne kobiety wybierały interesujące je stroje i zamawiały. Sam materiał wykonania niewiele różni się on od tego współczesnego.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone