Zamknij
REKLAMA

Lustro na wymiar czy lustro zwykłe – które wybrać?

13:15, 18.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. pexles

W aranżacji wnętrza niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego lustra. Możemy wybrać lustro na wymiar lub standardowe, sklepowe lustro. Które, i w jakim przypadku, będzie lepszym wyborem?

Do czego zwykłe lustro?

Normalne, sklepowe lustra są niemal w każdym domu. Przyzwyczailiśmy się do nich i rzadko decydujemy się kupować lustro w innym miejscu. Każda łazienka obowiązkowo jest wyposażona w lustro. Bez niego poranna toaleta jest praktycznie niemożliwa. No bo jak ogolić się bez spojrzenia w lustro? Oczywiście, można to zrobić, ale efekt końcowy z pewnością będzie daleki od ideału. Po prostu ogolimy się niedokładnie, gdzieś zostawimy jakieś pojedyncze włosy, co przełoży się negatywnie na nasz wygląd ogólny. Podobne problemy bez lustra w łazience miałyby kobiety. Praktycznie każda pani rozpoczyna dzień od nałożenia makijażu. Jak pomalować usta szminką, gdy ich nie widać? Albo nałożyć odpowiednio cień lub pokreślić rzęsy? Zadanie bardzo trudne i mało która kobieta ryzykowałaby makijaż bez lustra.

Również jako wystrój

Lustra dostępne w sklepach nie tylko pełnią praktyczne funkcje, ale również służą jako element wystroju. Najczęściej, oprócz łazienek, montujemy lustra w pokoju gościnnym lub salonie. Często wybieramy małe lustra, które stawiamy gdzieś na szafie, obok zdjęć w ramce czy innych drobnych dodatków. Niektóre lustra pełnią głównie funkcje dekoracyjne i nie mają na celu pokazanie nam siebie, ale podkreślenie charakteru pomieszczenia.

A kiedy kupić lustro na wymiar?

Jednak nie zawsze kupno lustra w sklepie jest dobrym wyborem. Czasem warto zdecydować się na lustro na wymiar. Czym się ono różni od zwykłego? Przede wszystkim jest robione na wymiar, co oznacza, że sami ustalamy, co do milimetra, jaką długość i szerokość ma mieć nasze lustro. Lustro na wymiar to jeden z bardziej spersonalizowanych produktów, jakie możemy kupić. W zależności od tego, gdzie je zamówimy, możemy wybierać nie tylko rozmiary, ale również kolor tafli lustra, kształt czy ramę i jej kolor. Kiedy lustro na wymiar będzie dobrym zakupem? Najczęściej sięgamy po nie, gdy mamy niestandardowej wielkości pomieszczenie. Np., gdy nasza łazienka jest bardzo duża lub bardzo mała i musimy roztropnie planować każdy centymetr wolnej przestrzeni. W przypadku ogromnych pomieszczeń, ciężko kupić jedno długie lustro w sklepie. Lustro na wymiar może być również świetnym dodatkiem do wystroju. Wąskie, długie lustro z pewnością doda naszemu salonowi uroku i dodatkowo go rozświetli. Takie niestandardowe lustro daje nam wiele możliwości aranżacji każdego wnętrza.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone