Zamknij
REKLAMA

Wełna szklana. Jaką markę wybrać? Gdzie najlepiej kupić?

15:13, 13.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Ocieplenie dachu to inwestycja, która z założenia powinna przetrwać lata w użytecznym stanie. Dlatego właśnie oprócz dobrania odpowiedniej ekipy budowlanej powinniśmy postarać się o jak najlepsze rozeznanie w kwestii oferowanych na rynku materiałów izolacyjnych. Oczywiście najpopularniejszym od lat wyborem pozostaje wełna szklana i trudno tu kłócić się z wyborem konsumentów. Jej parametry oraz cena pozostają w doskonałej relacji, zaś sposób montażu jest po prostu łatwy, przez co nie zajmuje zbyt dużo cennego czasu fachowców. Poniżej przedstawiamy kilka poręcznych porad na temat tego, jaka wełna sprawdzi się najlepiej.

Jakiej wełny najlepiej szukać?

Przy wyborze wełny musimy uważnie podchodzić do następujących parametrów:

  • współczynnik przewodzenia ciepła lambda powinien być jak najniższy (ok 0,033), zaś na pewno nie większy niż 0,045. Im mniejsza wartość, tym więcej ciepła zostaje wewnątrz budynku.
  • sprężystość i elastyczność materiału muszą być na jak najlepszym poziomie – pomoże to wiele na etapie prac z produktem, przy dopasowywaniu go do powierzchni dachu.
  • forma produktu także ma znaczenie, dlatego dla wygody naszej pracy zdecydujmy się na zakup produktu pod postacią płyt lub mat – dzięki temu montaż przebiegnie dużo sprawniej.
  • jeśli wełna rozwarstwia się, nie świadczy to o niej dobrze i powinniśmy poszukać produktu o solidniejszej konsystencji. Także wyroby zbytnio pylące nie są wskazane do użycia.

Warto jednak powiedzieć, że powyższe specyfikacje i wskazówki dotyczą przede wszystkim pierwszej, tak zwanej podstawowej warstwy izolatora. Kiedy układamy też drugą warstwę, może ona mieć już znacznie gorsze właściwości, co na pewno pozwoli nam sporo zaoszczędzić na kupowanych produktach.

Supermarket czy hurtownia? Jaka marka jest najlepsza?

Jeżeli zależy ci na okazyjnej cenie, z pewnością powinieneś obserwować promocje najpopularniejszych supermarketów. Niekiedy trafiają się tu promocje, o których pomarzyć mogą inni sprzedawcy. Jeśli jednak kładziesz nacisk na szeroki wybór oraz kompleksową obsługę, wybierz którąś z hurtowni specjalizujących się w sprawach ociepleń lub dachów. W takich miejscach z pewnością spotkasz też bardziej wykwalifikowanych doradców niż w markecie, a dodatkowo często uzyskasz fachowe wyceny planowanej inwestycji.

Marki takie jak Knauf z pewnością mają pewną przewagę, jeśli chodzi o jakość i technologię wytwarzania produktu, co jednak za tym idzie, w wielu przypadkach ich zakup wiąże się z wyższą ceną. Dlatego niekiedy bardziej opłaca się zainwestować w wełnę Ursa – materiał od polskiego producenta, niemal niczym nie ustępujący konkurencji.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone