Zamknij
REKLAMA

Najtańsze ubezpieczenie na życie - poznaj tanie oferty polis na życie

13:51, 16.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Tanie ubezpieczenie nie musi oznaczać niskiej jakości polisy. Przy stosunkowo niskiej cenie można zapewnić sobie porządną formę ochrony. Jednak dobrze jest wiedzieć jak szukać i na co zwracać uwagę w dobrym ubezpieczeniu na życie.

Najlepsze będą sprawdzone źródła informacji. Oczywiście możemy po kolei sprawdzać strony internetowe poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – jednak warto się zastanowić czy te informacje będą obiektywne i czy mamy dość czasu i cierpliwości, by dokładnie przyjrzeć się ofertom.

Alternatywne rozwiązania online

Dobrym miejscem na sprawdzenie dostępnych ofert będą zatem rankingi ubezpieczeniowe. Ranking polis na życie to miejsce, które na bieżąco aktualizują specjaliści. Znaleźć tam można oceny, jakie przyznawane są za jakość produktów ubezpieczeniowych – wysokość sumy ubezpieczenia, możliwość modyfikowania zakresu ochrony, sposobu rezygnacji z ubezpieczenia, rozszerzania umowy o umowy dodatkowe.

Jeśli interesuje nas ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl to możemy mieć pewność, że będzie to produkt sprawdzony, o dobrej jakości. Ranking regularnie aktualizuje informacje na stronie, zamieszczając nowe produkty, dzięki czemu możemy być pewni, że zostają uwzględnione wszystkie nowości na rynku ubezpieczeniowym.

Ochrona już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie

Jeśli już mamy kilka typów dotyczących polisy na życie, warto zastosować kryterium, na podstawie którego dokonamy wyboru. Takim kryterium może być cena składki, zakres ochrony czy nawet renoma towarzystwa ubezpieczeń. Dla porównania zestawiamy przykładowe 3 tanie oferty polis na życie:

1. Prudential – Komfort Życia

Składka miesięczna tego ubezpieczenia to 40 zł miesięcznie. Do zakupu polisy przystąpić mogą osoby między 18. a 71. rokiem życia. Minimalny czas trwania umowy to okres 5 lat, w związku z czym ochronę można zapewnić sobie maksymalnie do 75. roku życia.

Suma ubezpieczenia wybierana jest przy zawieraniu umowy z ubezpieczycielem, według konkretnych potrzeb klienta. Prudential oferuje również możliwość rozszerzenia ochrony przez umowy dodatkowe w sytuacjach:

 • poważnego zachorowania;
 • niezdolności do pracy;
 • poważnego uszczerbku;
 • śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku.

W zakres ochrony Prudential przewiduje włączenie dziecka, dla którego również można nabyć odpowiednie umowy dodatkowe.

2. Macif – Acti Ochrona

Grupa Macif oferuje możliwość składki rocznej, półrocznej, kwartalnej oraz miesięcznej, przy czym najniższa roczna składka musi wynosić 100 zł.

Suma ubezpieczenia w tym produkcie może wynosić od 30 tys. zł do 3 milionów zł, co daje dużą rozpiętość i dowolność wyboru. Oczywiście wysokość sumy ubezpieczenia wpływa na wysokość składki.

Ubezpieczyć się może osoba, która ma ukończone 18 lat, a górna granica wiekowa to 65 lat.

TU Macif zaznacza wyraźnie wyłączenia od odpowiedzialności, na które warto zwracać uwagę również u innych ubezpieczycieli i precyzuje możliwość nie wypłacenia świadczenia w następujących okolicznościach:

 • zdarzenie wynikające ze skażenia chemicznego lub radioaktywnego;
 • zdarzenie wynikające z udziału osoby ubezpieczonej w aktach terroru, przemocy, zamieszkach;
 • zdarzenie będące wynikiem działań wojennych lub wojny.

3. Nationale-Nederlanden – Ochrona+

Grupa przewiduje minimalną składkę miesięczną od kwoty 40 zł. Umowa polisy zawierana jest na minimum 5 lat. Maksymalny czas ochrony nie może przekroczyć 30 lat.

Nationale-Nederlanden pozwala również przy podstawowej ofercie zakupić dodatkową ochronę na wypadek:

 • pobytu w szpitalu;
 • zabiegu operacyjnego;
 • poważnego zachorowania;
 • śmierci będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku.

Porównywanie ofert

Przy zakupie ubezpieczenia warto się zastanowić nad własnymi możliwościami finansowymi oraz potrzebami. Dla jednych bardziej istotna może być szeroka ochrona, dla innych wysoka suma ubezpieczenia. Kogoś innego zainteresuje ubezpieczenie na życie dla dziecka z www.ubezpieczeniaonline.pl czy polisa inwestycyjna. Warto poświęcić odrobinę czasu na to, by porównywać ze sobą oferty i sprawdzać ich możliwości. W niskiej cenie ubezpieczyciel może dzisiaj zaoferować naprawdę sporo.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone