Zamknij

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK i Toruński Festiwal Smaków

06:00, 19.03.2018 | Materiał partnera
Fot. Nadesłana

Spółka Urbitor zaprasza na kolejną edycję VIII Targów Turystycznych Wypoczynek, które odbędą się równolegle z Toruńskim Festiwalem Smaków w dniach 24 i 25 marca  w godzinach 10.00 – 17.00.

Jak co roku, podczas targów zaprezentowana zostanie bogata oferta turystyki krajoznawczej, agroturystyki oraz różne formy aktywnego wypoczynku.  

Wystawcy zaprezentują pomysły jak zdrowo i aktywnie spędzić czas, zadbają o to, aby każdy gość, który odwiedzi Centrum Targowe PARK w dniach 24 i 25 marca, znalazł coś dla siebie. 

Fot. Nadesłana

Na targach miło spędzą czas pasjonaci podróży małych i dużych oraz wielbiciele polskiej agroturystyki. 

Na rodziny z dziećmi czeka wiele ciekawych propozycji, w tym wyjazd do największego rodzinnego Parku Rozrywki w Polsce ENERGYLANDIA!  

Muzeum Witraży „NISZA” INTEK ART.  poprowadzi interaktywne warsztaty wprowadzające w witrażową technikę Tiffany.

Zajrzymy do wioski HOBBITÓW, przejedziemy się zabytkową Koszalińską kolejką wąskotorową;  poznamy atrakcje Pojezierza Olsztyńskiego i zabytki Olsztyna; Twierdzę w Srebrnej Górze, Szlak Nałęczowski, zabytki Podlasia, Lubelszczyzny w tym projekt Szlaku Wschodniosłowiańskiej Tradycji, tamtejsi Mnisi opowiedzą nam o swoich regionalnych przysmakach.  Targi to MOC atrakcji oraz  konkursy z nagrodami!

Wśród wystawców pojawią się lokalne organizacje turystyczne, które będą prezentowały bogactwo i różnorodność swoich regionów. Na ich stoiskach znajdziemy informacje o hotelach, pensjonatach, restauracjach, biurach podróży, parkach rozrywki czy muzeach, które warto odwiedzić. Dowiemy się, jak spędzić aktywnie czas zarówno w mieście, jak i na wsi. 

Fot. Nadesłana

Oko w oko spotkamy się z toruńskim podróżnikiem, który przeniesie nas do Nowej Zelandii – w bajkowy świat przyrody. 

Największej w regionie imprezie tradycyjnie towarzyszy Toruński Festiwal Smaków, który stanowi niepowtarzalną okazję do spróbowania i zakupu smacznych wyrobów pochodzących z różnych regionów Polski oraz produktów wpisanych na listę Dziedzictwa Kulinarnego Kujaw i Pomorza.  

Profesor Jarosław Dumanowski, jeden z  pionierów polskiej gastronomii historycznej zaprasza na cykl warsztatów, których tematem przewodnim są: „Stare i nowe. Tradycja i nowoczesność w kuchni polskiej” Dowiemy się co tak naprawdę jest w naszym jedzeniu nowoczesne, a co tradycyjne? 

Muzeum Toruńskiego Piernika zaprosi do samodzielnego wypiekania słynnego toruńskiego piernika. Będzie można dowiedzieć się m.in jakie przyprawy używane są do wyrobu pierników, skąd wzięła się nazwa „katarzynka”.

Kucharze i historycy przypomną nam zapomniane produkty, dawne smaki i receptury oraz poznamy jak obecnie są wykorzystywane w kuchni najnowsze techniki i zdobycze nauki. Mistrzowie kuchni opowiedzą o kulinarnych modach i tradycjach.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu będzie Karol Okrasa!  Odwiedzi nas także Grzegorz Łapanowski, prowadzący program Top Chef i twórca akcji „Szkoła na widelcu".

Fot. Nadesłana

Na gości czeka mnóstwo doznań wzrokowych i smakowych – pokazy i degustacje na żywo. Poznamy smaki regionów – nowe potrawy i przypomnimy sobie te, które są nam znane od najmłodszych lat, w nowej odsłonie. Na zwiedzających czekać będą stoiska pełne przypraw, miodów, pieczywa, serów, słodkości, nalewek, soków tłoczonych i żywności ekologicznej. 

Atrakcją Toruńskiego Festiwalu Smaków będzie niewątpliwie budzący wiele emocji konkurs „O Chochlę Prezydenta Miasta Torunia”. To trzeba zobaczyć!
 
Każdy z wystawców zadba o to, aby jego stoisko przyciągało uwagę. Goście z pewnością chętnie zaopatrzą się w produkty, które będą dostępne na kilkudziesięciu stoiskach.  Będzie to znakomita okazja do zrobienia zakupów przedświątecznych!

Zapraszamy na ucztę dla ducha i ciała do Centrum Targowego PARK w dniach 24 i 25 marca. Zachęcamy, by odbyć z nami podróż turystyczno-kulinarną przez wszystkie regiony Polski, odkryć nowe miejsca, a także spróbować potraw, które z tymi miejscami się łączą.

Patronat honorowy nad Targami sprawują: Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Polska Organizacja Turystyczna i Kujawsko – Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. 

Organizatorem imprezy jest Spółka Urbitor.

Zapraszamy. Wstęp Wolny!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone