Zamknij
REKLAMA

Specjalne ubezpieczenia komunikacyjne – kamper

00:00, 23.02.2018 | Materiały Partnera
REKLAMA
Skomentuj

Kierowca samochodu kempingowego, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu, musi posiadać ubezpieczenie OC. Ubezpieczyciele mają dla nich specjalne oferty. Od czego zależy wysokość ubezpieczenia kamperów i jakie pakiety przygotowano dla ich właścicieli?

Według danych zgromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny, samochodów w Polsce przybywa z roku na rok. W roku 1990 liczba rejestracji wyniosła 9,41 mln, ale już w roku 2016 zarejestrowano aż 28,6 mln aut (źródło: http://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Park-pojazdow-zarejestrowanych/Park-pojazdow-zarejestrowanych-w-Polsce-1990-2016). Niestety nie są znane dokładne dane dotyczące kamperów; jednak można się spodziewać, że w związku z rozwojem turystyki i coraz częstszymi podróżami zagranicznymi liczba takich pojazdów w Polsce stale rośnie. Samochody kempingowe muszą oczywiście posiadać własne OC. Co wpływa na cenę ubezpieczenia kamperów (z ang. campervan insurance)?

Czynniki wpływające na cenę ubezpieczenia OC kampera

Pierwszym czynnikiem wpływającym na cenę ubezpieczenia pojazdu kempingowego jest jego wielkość, a co za tym idzie – również masa pojazdu. Składka ubezpieczenia będzie się różnić w zależności od tego, jak zostanie on zarejestrowany — jako samochód osobowy, ciężarowy czy specjalny. Istotnym czynnikiem jest również pojemność silnika czy dane dotyczące kierowcy: wiek, doświadczenie, bezkolizyjna jazda lub miejsce zamieszkania. Najtańsze polisy OC dla kamperów kosztują przeszło 500 zł.

Specjalne pakiety ubezpieczeniowe

Poza podstawowym ubezpieczeniem, ubezpieczający często chcą jednak nabyć polisę Autocasco lub inne rodzaje ochrony pojazdu. Wówczas należy wziąć pod uwagę oferty specjalne. Dla miłośników karawaningu, ubezpieczyciele tacy jak Lancaster Insurance przygotowali całe pakiety ubezpieczeniowe, łącząc w nich polisę OC z ubezpieczeniem AC czy nawet Assistance dostępne pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/. To nie wszystko – wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają wykupić dodatkowo ubezpieczenie turystyczne. Zwiększają się wówczas możliwości negocjacyjne. Wiele firm oferuje też atrakcyjne zniżki.

W zakresie ubezpieczenia kamperów rynek oferuje więc coraz więcej możliwości – nawet pomimo tego, że w Polsce karawaning nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięty, jak choćby w Niemczech czy w Holandii. Wraz z jego rozwojem przybywać będzie również ofert ubezpieczeniowych.

(Materiały Partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018