Zamknij
REKLAMA

Samochody dostawcze poleasingowe- co warto wiedzieć?

08:06, 20.02.2018 | Materiały Partnera
REKLAMA
Skomentuj

Samochody poleasingowe osobowe kuszą atrakcyjną ceną, nie zawsze jednak takie auto jest warte zainteresowania, biorąc pod uwagę stan licznika oraz ogólny stan techniczny. Pojazd, który służył w firmie na pewno ma na koncie wiele kilometrów. Z drugiej strony jednak kupując pojazd od prywatnego sprzedawcy, na pewno też idealne nie będzie. Tę kwestię warto dokładnie przeanalizować.

Auto dla firmy- co wybrać?

Pojazdy poleasingowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla młodych firm, które znajdują się dopiero w fazie rozwoju. Zakup floty niestety wiąże się z dużym nakładem finansowym, a nie zawsze na starcie posiada się potrzebne środki więc w tej kwestii poleasingowe pojazdy są jak najbardziej godne zainteresowania. Oczywiście warto wybrać odpowiedni model, w zależności, do jakich celów ma być używany.

Dostawczaki w atrakcyjnych cenach

Prowadzać własny biznes trudno pracować bez dostawczego pojazdu, niestety ceny nowych „dostawczaków” potrafią przyprawić o zawrót głowy, dlatego szukając oszczędności auta dostawcze poleasingowe sprawdzą się na pewno, zwłaszcza jeśli zostaną zakupione w sprawdzonej firmie. Atrakcyjnych ofert warto szukać na autakrajowe.com.pl gdzie znajduje się bardzo duży wybór sprawdzonych pojazdów poleasingowych idealnych dla firmy.

Dlaczego takie auta są warte zainteresowania?

Przede wszystkim są sprawdzone pod każdym względem, gdyż firmy, które zajmują się ich sprzedażą gwarantują:

książkę serwisową, czyli można sprawdzić jakie naprawy były dokonywane, w jakim salonie, jakie części zostały wymienione, czy pojazd brał udział w wypadku i jakie uszkodzenia posiadała itp.

udokumentowany przebieg, co jest bardzo ważną kwestią. Oczywiście stan licznika nie będzie mały, ale jeśli auto jest zadbane i było serwisowane na pewno posłuży jeszcze dobrych kilka lat

Każde auto ma swoje wady

Niestety jak każdy pojazd używany tak i pojazdy poleasingowe bez względu czy osobowe, czy dostawcze mają swoje wady. Auta firmo nie zawsze traktowane są jak trzeba, to znaczy zazwyczaj każdy, kto porusza się takim pojazdem nie dba o niego bo przecież właściciel i ubezpieczenie pokryje powstałe szkody. Podejmując decyzje, że jednak używany samochód wchodzi w grę warto najpierw sprawdzić:

- w jakiej firmie było używane
- w jakim stanie jest wnętrze pojazdu
- jak wygląda stan lakieru
- ile kilometrów ma za sobą
- ile lat był w leasingu

Każdy szczegół przy pojazdach poleasingowych jest ważny. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie auta po firmie są w tragicznym stanie. Niejednokrotnie można nabyć perełkę w idealnym stanie.

Kupno czy leasing?

Konkretne używane auto dostawcze można oczywiście kupić na własność lecz auto takie można nabyć mniejszym kosztem- wziąć w leasing.Jest dobry pomysł, zwłaszcza jeśli środki finansowe ograniczają, bo nie trzeba jednorazowo wykładać całej sumy pieniędzy. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb, ale trzeba rozważyć każda możliwość, by przyniosła oczekiwane korzyści dla firmy.

(Materiały Partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018