Zamknij
REKLAMA

Wspólne cechy dobrych urządzeń pomiarowych

11:47, 15.02.2018 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Dalmierze, niwelatory, poziomnice, tachimetry: w zasadzie wszystkie urządzenia pomiarowe, żeby można było o nich powiedzieć, że są dobre, muszą spełniać bardzo podobne wymogi. Niektóre są oczywiste, niektóre zaskakujące. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Marka, bo jakości nie widać

Dobrze jest zawsze patrzeć na markę. Jeszcze parę lat temu można było spojrzeć tylko na kraj produkcji, ale dziś niczego to nie da: potentaci przenieśli produkcję do Chin, a chińscy producenci mocno udoskonalili swoje produkty. Trzeba więc przynajmniej mniej więcej orientować się w notowaniach marek i szukać sprzętu, który pochodzi od sprawdzonych producentów. Nie chodzi też o to, aby stawać się fanatykiem marki. Po prostu jest to najwygodniejszy sposób szacowania jakości – ta nie zmienia się z dnia na dzień, więc jeśli któryś model danego producenta był niezły, to pozostałe raczej też zasłużą na wyższą ocenę.

Zakresy pomiarów i dokładności

To, że zasięg czy zakres pomiarów jest ważny, to oczywistość. Warto jednak przyjrzeć się urządzeniom pomiarowym, ponieważ niektóre z nich mają kilka zakresów, a w każdym pracują z nieco inną dokładnością. Nawet jednak tam, gdzie zakres jest jeden, a względny błąd określony w procentach, pojawia się pewien problem. Często bowiem większy zasięg powiązany jest z mniejszą precyzją, a nie zawsze taki sprzęt się sprawdzi. W niektórych zastosowaniach to dokładność jest ważniejsza od dużego zasięgu. Trzeba więc określić własne potrzeby i spróbować oszacować, jak powinny się kształtować parametry narzędzia idealnego.

Dostawa

Elektroniczne narzędzia pomiarowe są w gruncie rzeczy dość delikatnym sprzętem, więc zamawianie ich chińskim dropshippingiem jest mocno ryzykowne. Sprawdzone sklepy - https://pomiar24.pl/ do takich należy – dbają o zabezpieczenie urządzeń na czas transportu do klienta, a także już na etapie sprowadzania do Polski. To ważne, ponieważ pewne uszkodzenia mechanizmów lub elektroniki mogą nie zostać zauważone w normalnym użytkowaniu, ale fałszować wyniki. To, że przy okazji zakupów u dobrego dystrybutora, zwykle można skorzystać też z podpowiedzi fachowców co do wyboru odpowiednich narzędzi, to już dodatkowa rzecz, choć też ważna.

Gwarancja i zawartość zestawu

Kto kupował narzędzia z Chin, ten wie, że realizacja zobowiązań gwarancyjnych jest praktycznie niemożliwa albo przynajmniej bardzo trudna. Zestawy zaś często przychodzą zdekompletowane, a więc pracować się nadal nie da. Na to, co znajdzie się w paczce i jaką gwarancją chroniony jest sprzęt, naprawdę warto zwrócić uwagę. Dlatego też ważne jest aby autoryzowany serwis sprzętu znajdował się w Polsce, żeby dystrybutor gwarantował wsparcie techniczne, oraz żeby instrumenty były sprawdzone i przygotowane do pracy przed zakupem przez autoryzowany serwis( świadectwo instrumentu w przypadku tachimetrów czy świadectwo rektyfikacji w przypadku niwelatorów).

(materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018