Zamknij
REKLAMA

Dbaj o zęby, jak dentysta i ciesz się zdrowym uśmiechem

12:29, 12.02.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Mycie zębów powinno być czynnością wykonywaną automatycznie. Niestety, wielu dorosłych zapomina, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Dlatego przypominamy, jak dbać o zęby i cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Szczotkuj 2 razy dziennie

Podstawową zasadą w higienie jamy ustnej jest dokładne szczotkowanie zębów. Wiele osób nie przykłada zbytniej wagi do jakości mycia zębów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, by robić to minimum przez dwie minuty, a nawet do trzech minut. Oprócz tego ważne jest, by zęby szczotkować w miarę energicznie i w całej jamie ustnej – nie tylko zęby przednie bądź te z tyłu.

Cukierki są dobre, ale szkodzą

Ciastko do kawy, ciasto w weekend, cukier w herbacie czy cukierek w ciągu dnia. Któż z nas potrafi odmówić sobie chwili słodkiej przyjemności? Niestety, cukier działa bardzo niekorzystnie na nasze zęby. To właśnie nim odżywiają się bakterie w jamie ustnej, które z biegiem czasu zaczynają produkować kwasy. Kwas zaś rozpuszcza minerały, z których składają się zęby, co prowadzi do powstania ubytków.

Jeżeli zdecydowałeś się na sięgnięcie po „małe co nie co”, to po posiłku koniecznie umyj zęby. W przypadku, gdy nie możesz tego zrobić, przepłucz jamę ustną wodą – wypłucze ona większość cukru.

Oprócz cukierków warto ograniczyć inne pokarmy. Przede wszystkim kawę, herbatę oraz rzucić palenie papierosów. Wymienione produkty pozostawiają osad na naszych zębach, przez co szkliwo ulega osłabieniu.

Zmień dietę

Myślisz, że zęby nie potrzebują specjalnej diety? Uważasz, że wystarczy jedynie ograniczyć słodycze? Jesteś w błędzie! Każdy dobry dentysta powie ci, że są pokarmy, które są balsamem dla zębów.

Najpopularniejszym owocem w twoim jadłospisie powinno być jabłko. Dostarczają one cennych składników mineralnych oraz spełniają inną ważną funkcję. Jabłka są naturalnymi sprzątaczkami jamy ustnej. Powodują zwiększone wydzielanie śliny, która wypłukuje resztki jedzenia.

Jabłka przegryzaj pieczywem pełnoziarnistym z serem. To pierwsze jest bogatym źródłem magnezu, zaś nabiał to ważne źródło wapnia. Obie sole mineralne przyczyniają się do zachowania zdrowych i mocnych zębów.

Dentysta Toruń – odwiedzaj go regularnie

Równie ważne, co prawidłowe odżywianie się i dbanie o higienę jamy ustnej, są regularne wizyty u stomatologia. Niezależnie, czy jesteśmy z Torunia, Bydgoszczy czy Chełmży, każdy z nas powinien iść do dentysty raz na pół roku na wizytę kontrolną. Dentysta Toruń zadba o twoje zęby i, w razie potrzeby, skieruje na odpowiednie leczenie. Pamiętaj, że lepiej, dla zdrowia i portfela, zapobiegać niż leczyć. Dotyczy to również zębów.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018