REKLAMA

Wielkie ściganie na Motoarenie. Tego jeszcze w Polsce nie było!

06:00, 08.11.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Berent

To pierwsza tego typu impreza w Polsce i od razu na toruńskiej Motoarenie. W sobotę odbędą się tu zawody w żużlu amerykańskim (flat track), superenduro i pitbike'a. 

Flat track to bardzo popularna na zachodzie dyscyplina zbliżona do żużla. Jest jednak kilka różnic. Pierwsza z nich dotyczy motocykli, które są wyposażone w skrzynie biegów, nie mają haka oraz posiadają gładkie ogumienie. Ponadto we flat tracku startuje nie czterech, a dwunastu zawodników. 

- Jeździ się nie cztery okrążenia, a na czas. Normalnie kwalifikacje trwają do 8, 10 i 12 minut. Jako organizator zdecydowałem się pójść w inną stronę. Doszedłem do wniosku, że będzie to nudne. Kwalifikacje odbywać się będą do 3 minut, półfinały do 4 minut i finały do 6 minut. Będą po trzy wyścigi w każdej z grup. W kwalifikacjach startuje maksymalna liczba zawodników, czyli dwunastu, po czym następnie dwóch najgorszych odpada – mówi Andrzej Andrysiak, organizator zawodów. 

To pierwsza tego typu impreza w Polsce. Sobota będzie zatem należeć do fanów motoryzacji. Start zaplanowano na godzinę 17:00. Jak zaznacza organizator całość powinna się zamknąć w trzech godzinach. Bilety od 30 zł można nabyć na stronie internetowej oraz w kasach przed meczem. 

- W przyszłym roku chce zorganizować w Toruniu Puchar Świata w tej dyscyplinie. Toruń ma najpiękniejszy żużlowy stadion w Polsce, przyjazny klimat i są tu zawsze szeroko otwarte drzwi. Nie wyobrażam sobie, aby ta impreza mogła odbyć się w innym miejscu – dodaje Andrzej Andrysiak

Zapraszamy! 

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017