REKLAMA

O zdrowiu i z piratami w Młynie Wiedzy!

00:00, 19.10.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Spotkanie „Profilaktycznie o…zdrowiu” poświęcone zaćmie i korektom wad wzroku oraz „Pirackie halloween” przygotowało na koniec października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

26 października odbędzie się kolejne spotkanie w ramach wspólnego cyklu centrum nauki i Szpitala Specjalistycznego „Matopat”. Temat najbliższego spotkania to zaćma i korekty wad wzroku. Prelekcje wygłoszą lekarze specjaliści z zakresu okulistyki pracujący na co dzień w szpitalu „Matopat”: dr n.med. Andrzej Mierzejewski oraz Aleksandra Trzeciak. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Wstęp na nie jest wolny. Po wykładach będzie możliwość zadawania pytań, ale nie będą prowadzone specjalistyczne konsultacje.

Dzień później Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na „Pirackie halloween”. W przestrzeni centrum nauki przygotowano grę terenową. Uczestnicy wieczornego wydarzenia zajrzą do Koszmarnej Kuchni, odwiedzą Pracownię Eliksirów i Posępną Tawernę, aby zacumować w Ponurej Zatoce. Dobry pirat powinien umieć żeglować, walczyć, zdobywać pożywienie, bawić się, a przede wszystkim zdobywać skarby! W ramach przygotowanych stanowisk będzie można sprawdzić swoją gibkość i sprawność fizyczną. Zmierzyć się w pojedynkach morskich rozbójników, a także wziąć udział w pirackich grach i zabawach. Oprócz szeregu zadań sprawnościowych, na drodze każdego śmiałka staną naukowe problemy. W trakcie podróży będzie okazja do spotkania z alchemikiem w jego Pracowni Eliksirów i eksperymentowania pod jego okiem oraz do odwiedzenia Koszmarnej Kuchni, w której będzie można odkryć tajemnice grup krwi.

Przychodząc do Młyna, nie zapomnijcie o pirackim przebraniu, być może tylko dzięki temu uda Wam się wejść na Upiorny Statek, na którym znajduje się Posępna Tawerna. To w niej będzie można uzyskać wskazówki jak zostać „prawdziwym” piratem.

Wydarzenie odbędzie się 27 października w godz. 18-21. Bilet kosztuje 20 zł. Można go nabyć poprzez stronę internetową Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W trakcie czwartych urodzin Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (3-5 listopada) będzie można zwiedzać ekspozycje, zobaczyć wystawę zdjęć mikrofotografii ukazujących życie w wodzie, skorzystać z wodnych stanowisk doświadczalnych, morskich symulatorów VR, a także obejrzeć wyjątkowy morski pokaz laserowy na ekranie wodnym w przestrzeni wystawy „Rzeka”. 

Wystawy i symulatory będą dostępne od 3 listopada w ramach zwiedzania w turach o godz. 9-12 i 12-15. Z pozostałych atrakcji będzie można skorzystać w sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Bilet na urodziny CNMW można nabyć na stronie elektronicznego systemu sprzedaży online na stronie: bilety.mlynwiedzy.org.pl. 

 

Szczegółowe informacje o ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie: mlynwiedzy.org.pl.

Dofinansowano ze środków Miasta Torunia

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017