Zamknij
REKLAMA

W Toruniu wszystko kręci się wokół roweru. Finał Cisowianka MTB Marathon

00:00, 03.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Najlepsi polscy pasjonaci jazdy MTB, największa rowerowa impreza w regionie i najbardziej prestiżowy maraton kończącego się sezonu. Tak zapowiada się sportowe święto, na które 14 października zaprasza kolarski mistrz Cezary Zamana wraz z Prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

To wtedy na toruńskiej Motoarenie zameldują się najwytrwalsi zawodnicy MTB, rywalizujący od kwietnia w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Po kilku miesiącach zmagań będą mieć w nogach od 700 do nawet 1000 przejechanych kilometrów w trudnym terenie. Trasy w miejscowościach w całej Polsce przygotowywał im przecież sam Cezary Zamana, legenda polskiego kolarstwa, m.in. mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne, a także będący pomysłodawcą i dyrektorem sportowym Mazovii. „Zawsze poszukuję takich miejsc, które zagwarantują maksimum sportowych wyzwań, a ich ukończenie będzie powodem do satysfakcji. Nie chcę też, by moi zawodnicy się nudzili, dlatego w trakcie sezonu nigdy nie ma dwóch choćby podobnych do siebie tras” – zdradza Cezary Zamana. „Również i maraton w Toruniu, będący ukoronowaniem całorocznej rywalizacji, będzie obfitował w wiele niespodzianek” – zapowiada polski kolarz.

Rywalizacja i nagrody na każdym poziomie

Już sama lokalizacja maratonu i rowerowego miasteczka jest bardzo nietypowy jak na MTB. Centrum wydarzeń będzie znajdować się na toruńskiej Motoarenie, sławnego na całą Polskę stadionu żużlowego. Dzięki współpracy Cezarego Zamany z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji z Torunia, zawodnicy ruszą do walki o zwycięstwo z tak prestiżowego miejsca. Na kolarzy czekać będą cztery dystanse. Najdłuższe i najtrudniejsze to oczywiście Mega (48 km) i Giga (70 km), ale nie braknie również przyjaźniejszych tras: Fit (26 km) i Hobby (9 km). Ta ostatnia przeznaczona jest dla dzieci od lat sześciu.

- Oczywiście, zaplanowane trasy wykraczają poza Motoarenę. Stąd tylko startujemy i tutaj finiszujemy. Przez resztę maratonu pokonywać będziemy liczne wzniesienia w okolicznych lasach. Dotrzemy w pobliże Zamku Bierzgłowskiego, przecinając m.in. malowniczą Strugę Łysomnicką. Duże znaczenie dla zawodników będzie miała pogoda: w wypadku deszczu trzeba będzie dodatkowo walczyć z głębokimi kałużami i podmokłym terenem – przewiduje dyrektor sportowy i twórca trasy, Cezary Zamana.

Każdy z zawodników, bez względu na wybrany przez siebie dystans, będzie walczyć o nagrody. Dla najmłodszych zawodników cenne podarunki ufundowała firma Mayersport. Poważniejsza rywalizacja na poważniejszych dystansach oznacza poważniejsze nagrody. O te, dla zwycięzców Giga, Mega i Fit zadbała firma Alltop.

Okazji do zdobycia podarunków będzie więcej. W organizowanych w miasteczku konkursach wygrać będzie można wyciskarki do soków ufundowane przez partnera cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon, firmę HUROM. Prestiżowy toruński hotel Filmar przyszykował VIP-owski voucher na trzydniowy pobyt u siebie. Dodatkowo, zawodnicy, którzy w tym sezonie ukończyli przynajmniej 8 maratonów Cezarego Zamany, otrzymają na mecie w Toruniu pamiątkowe medale.

Nie braknie także uroczystej gali, na której nagrodzonych zostanie ponad 400 zawodników, którzy okazali się najlepsi w różnych klasyfikacjach obowiązujących przez cały sezon.

Torunianie – na start!

Znakomita współpraca między zespołem Cezarego Zamany a magistracką drużyną Michała Zaleskiego zaowocowała stworzeniem osobnej klasyfikacji dla najlepszego mieszkańca Torunia. Przekonamy się, kto z torunian najlepiej radzi sobie na rowerze. Oprócz prestiżowego tytułu, do rywalizacji motywować będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez Salon Rowerowy Giant z Torunia.

Ulubieniec dzieci w Toruniu

Wraz z Cezarym Zamaną do Torunia zawita także dobrze znana dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Zorganizuje ona pełne frajdy wyścigi na rowerkach biegowych. Maluchy do lat sześciu będą mogły za darmo ścigać się w zawodach MiniMini+ Mazovia. Jedynym warunkiem jest obowiązek posiadania kasku.

Australijskie klimaty

Kolejną atrakcją, przygotowaną przez Cezarego Zamanę specjalnie na finałowy maraton w Toruniu, będą zawody australijskiego bicycle speedway race. „To emocjonująca dyscyplina, w której na torze żużlowym startuje 10 rowerzystów ścigających się przez 7 okrążeń. Ale uwaga, po każdym okrążeniu najwolniejszy zawodnik odpada. Do finału przechodzi tylko 3 najlepszych i najszybszych kolarzy, którzy między sobą rozstrzygną walkę o podium” – tłumaczy zasady rywalizacji Cezary Zamana.

Wszyscy mile widziani

Rozgrywany 14 października maraton to nie tylko zawody MTB. To także wydarzenie zaplanowane z myślą o wszystkich mieszkańcach. Dlatego w programie przewidziano zawody dla dzieci, przy których świetnie bawić się będą całe rodziny. Rodzice mogą także sami wystartować w maratonie, choćby na mało wymagającym dystansie Fit. Na Motoarenie w rowerowym miasteczku znajdować się będą stoiska wielu firm. Serwisowe wsparcie rowerowe świadczyć będzie Salon Rowerowy Giant z Torunia.

To wszystko sprawia, że wszyscy poszukujący ciekawego pomysłu na aktywne spędzenie październikowej soboty, powinni zjawić się tego dnia na toruńskiej Motoarenie. Nudzić się nie będą.

Jak się zapisać?

By poczuć smak rowerowej rywalizacji w najciekawszym cyklu MTB w kraju, wystarczy zapisać się internetowo na stronie www.mazoviamtb.pl lub osobiście w Biurze Zawodów. Będzie ono czynne na Motoarenie w piątek od 16.00 do 18.00 oraz w sobotę od 8.00 do 11.30.

Współorganizatorem maratonu MTB jest Miasto Toruń. Honorowy patronat nad sportowym wydarzeniem objął Prezydent Torunia, Michał Zaleski.

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018