Zamknij
REKLAMA

Kancelaria radcy prawnego w Toruniu – jak wybrać?

12:55, 02.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Po co zgłaszamy się do radcy prawnego? Czy zawsze musimy popadać w konflikt z prawem, aby musieć potrzebować pomocy prawnej? Bardzo wiele osób tak właśnie uważa. Tymczasem sprawa wygląda nieco inaczej. Kiedy zatem możemy zgłaszać się po pomoc do radcy prawnego w miejscowości Toruń? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Przede wszystkim – umowy cywilnoprawne

Każdy z nas, podejmując pracę, podpisuje umowę. Już sam ten fakt stanowi o tym, że mimo iż nie popadliśmy w konflikt z prawem, mamy z nim styczność. Nie zawsze jednak umowa, która podpisaliśmy jest dla nas korzystna, lub tez w stu procentach jasna. Analiza umowy cywilno – prawnej pod kątem jej zasadności czy też zgodności z prawem, to coś, czym bez wątpienia będzie w stanie zająć się radca prawny. Nie jest to jednak jedyny przypadek, w którym możemy potrzebować pomocy radcy prawnego.

Po drugie – sporządzenie umowy kupna – sprzedaży

Załóżmy, że chcemy kupić dom. W tym celu, musimy sporządzić akt notarialny. Zanim jednak do tego dojdzie, warto jest skonsultować się z radcą prawnym, aby dowiedzieć się, czy warunki zawarte w umowie przedwstępnej, będą dla nas jako kupujących lub sprzedających, korzystne. Tego typu dokumenty, pełne są różnego rodzaju sformułowań, określanych potocznie mianem żargonu prawniczego. Laik może mieć spory problem z ich zrozumieniem, dlatego jeśli nie jesteśmy do końca pewni tego, czy umowa kupna – sprzedaży jest dla nas korzystna, radca prawny będzie w stanie doradzić nam w tej kwestii.

Czym kierować się przy wyborze radcy prawnego?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Kiedy chcemy wybrać radcę prawnego, sprawdźmy po pierwsze, czy ma on doświadczenie w prowadzeniu takich spraw, z jaką zamierzamy się do niego wybrać. Cennik usług, nie będzie dla nas miarodajny, bowiem każda usługa u radcy prawnego powinna być wyceniona indywidualnie. Jest zatem bardzo wiele zmiennych, które będą definiowały to, czy faktycznie wybrany przez nas radca prawny będzie w stanie nam pomóc.  

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018