Zamknij
REKLAMA

Bistro Lokomotywa. Potrawy, które odczarują złą sławę kolei

00:00, 27.09.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Nie tylko nazwa i lokalizacja nawiązuje do kolei. Fot. Tomasz Berent

Klasyczne potrawy w nieco nowoczesnym wydaniu, a do tego kolejowa otoczka - naprzeciwko dworca Toruń Miasto swoje podwoje otwiera bistro "Lokomotywa". W czwartek zaprasza pierwszych gości.

Nie tylko nazwa i lokalizacja nawiązuje do kolei. We wnętrzu znajdziemy semafory, bilety sprawdzane przez konduktorów z całego świata, zdjęcia kolejowych trakcji i szkice dawnych przedziałów. Co jednak najbardziej charakterystyczne, niektóre ściany udanie przypominają wnętrze osobowych składów.

- Wielu osobom kolej kojarzy się z zatłoczonym pociągiem lub niebezpiecznym, zaniedbanym dworcem. My postanowiliśmy stworzyć miejsce urokliwe o wystroju pełnym pozytywnych i klimatycznych kolejowych akcentów - mówią właściciele Bistro.

"Lokomotywa" mieści się w ceglanym budynku przy ul. Chłopickiego 4, który na przełomie ubiegłych wieków służył za koszary dla pruskich żołnierzy. Od kilku lat działa tutaj z powodzeniem restauracja. I chociaż okolica początkowo wydawała się ryzykowna dla tego rodzaju biznesu, to jednak szybko przełożyła się na duże zainteresowanie podróżnych. Co zachęciło właścicieli do poszerzenia swojej oferty o bistro.

Menu jest skierowane do wielbicieli kuchni tradycyjnej, ale ta została ujęta w nieco nowoczesne wydanie. - To doskonała opcja na szybki obiad w tygodniu lub rodzinny weekendowy wypad do restauracji - przekonują właściciele. - Oprócz zmienianej sezonowo karty, na gości czeka oferta dań polecanych w danym dniu i świeżo wypiekanych, domowych ciast.

Coś na ząb znajdą również najmłodsi. Lokal ma też specjalny przedział dla matek z dziećmi i zabawki.

"Lokomotywa" ruszy w najbliższy czwartek o godz. 12. Z tej okazji do niedzieli potrwa "Pociąg do smaków". W tym czasie na gości czekają specjalne promocje i konkurs z nagrodami. 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018