Zamknij
REKLAMA

Food Trucki już w sobotę opanują Atrium Copernicus

00:00, 13.09.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Na parkingu przed galerią handlową stanie 19 food trucków. Fot. nadesłane

Już w najbliższą sobotę parking przed Atrium Copernicus opanują food trucki. Spróbujemy m.in. meksykańskiej chimichangi, węgierskiego ciastka kominkowego z nutellą, a także dań kuchni indyjskiej i zachodnioeuropejskiej.

Posiłki serwowane z food trucków mają w naszym mieście licznych zwolenników - gdy pojawią się na miejskiej imprezie, od razu podchodzą do nich tłumy głodnych torunian. Z kolei właściciele mobilnej gastronomii nieustannie udowadniają, że ich posiłki mogą spokojnie uzupełniać menu dobrej restauracji.

Tym razem na wielką wyżerkę zaprasza Atrium Copernicus. Toruńska galeria handlowa przygotowała wyprawę po kulinarnym globusie. Na parkingu pojawi się 19 food trucków. Oprócz klasycznych burgerów, zapiekanek i naleśników, będą czekać na nas dania z Japonii, Węgier, a nawet Meksyku i Indii.

- Organizując zlot food trucków, chcemy udowodnić, że nie trzeba dalekich podróży, by poznać kuchnie i smaki świata. Poprzez doznania kulinarne, możemy dowiedzieć się nieco o innych kulturach, także tych bardzo odległych. Dlatego w kompletowaniu food trucków nasze centrum postawiło na różnorodność. Będzie zarówno egzotyka, jak i przysmaki nieco bardziej tradycyjne - mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

Imprezę uzupełnią zawody w jedzeniu na czas. Szczególną atrakcją będzie pierwszy w Polsce game truck, czyli wóz w całości wypełniony planszówkami. Miłośnicy tego typu rozrywek spróbują swoich sił w ramach akademii gier planszowych firmy Rebel. Nie zabraknie też kącika dla malucha z grami i książkami.

Zlot food trucków potrwa od soboty (godz. 12-21) do niedzieli (godz. 12-20).  

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018