Zamknij
REKLAMA

Młyn Wiedzy łączy naukę i sztukę. Sprawdź jak!

00:00, 24.08.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Pieśń Bugajów będzie można zobaczyć 24 sierpnia o godz. 21.30, 22.30 i 23.30

24 sierpnia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na nocne zwiedzanie wystaw, połączone z wyjątkowymi spektaklami w świetle UV. Nie zabraknie stanowisk poświęconych naturze światła!

Do dyspozycji zwiedzających będzie 10 wystaw, w tym najnowsza poświęcona pszczołom i ich znaczeniu dla życia człowieka. W przestrzeni Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można skorzystać ze stanowisk „Widzialne <>”

Zwiedzający będą mogli poznać naturę światła. Celem centrum nauki jest zapoznanie uczestników z promieniowaniem, którego na co dzień nie widzimy, ale które przy zastosowaniu odpowiedniej techniki staje się widzialne dla człowieka. Dzięki doświadczeniom przekonamy się, jak wyglądałby świat, gdybyśmy go widzieli „w innym świetle”. Nocne zwiedzanie będzie dostępne w godz. 18-21 i 21-24. Bilety można nabyć w kasie i elektronicznym systemie sprzedaży online.

Na parkingu przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Władysława Łokietka 5) odbędą się spektakle „Pieśń Bugajów” teatru AVATAR. Są one wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi światła Bella Skyway Festival, odbywającemu się w tym czasie w Toruniu. Przedstawienie nawiązuje do starosłowiańskich powieści w wydaniu nieprzeciętnym i unowocześnionym (użycie promieni światła ultrafioletowego).

Spektakl opowiada o zwykłym chłopcu, który zostaje wchłonięty do magicznego lasu i przeżywa niesamowitą, pouczającą historię poznania wartości i moralności natury w swym wyrazistym, ucieleśnionym obliczu. Będzie można go zobaczyć 24 sierpnia o 21.30, 22.30 i 23.30. Udział jest bezpłatny.

Młyn Wiedzy zaprasza już teraz do zapoznania się i zarezerwowania zajęć w nowym roku szkolnym 2017/2018. W ofercie Młyna Wiedzy znajdują się warsztaty dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i starszych oraz zajęcia w trzech specjalistycznych pracowniach (biologicznej, fizycznej i multimedialnej). Opiekunowie grup mogą wybrać również zwiedzanie interaktywnych wystaw i rzeczną ścieżkę zwiedzania. Opisy wszystkich dostępnych w Młynie Wiedzy aktywności są dostępne na stronie internetowej: mlynwiedzy.org.pl.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018