REKLAMA

Sklep Biegowy. Obowiązkowy punkt dla każdego sportowca

00:00, 04.07.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Planujesz rozpocząć przygodę z bieganiem, ale nie wiesz od czego zacząć? Z pomocą przyjdą profesjonaliści ze Sklepu Biegowego. To jedyne takie miejsce w Toruniu.

Trafimy tu bez problemu. Sklep Biegowy mieści się na parterze biurowca przy skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej oraz Żwirki i Wigury. Otwarty niespełna trzy lata temu, do tej pory jest jedynym takim sklepem w Toruniu. Znajdziemy w nim wszystko, co jest potrzebne do biegania, zarówno rekreacyjnego i profesjonalnego.

Półki są wypełnione po brzegi sprzętem wiodących producentów. Oczywiście dominuje sportowe obuwie, ale ofertę uzupełnia odzież termiczna, skarpety, pulsometry, okulary, zegarki, latarki i stopery. Asortyment możemy też wykorzystać podczas ćwiczeń na siłowni i na zajęciach fitness.

- Takiej jakości i technologii nie znajdziemy w dyskontach czy galerii handlowej. Nasze rzeczy są warte swojej ceny. Wydaje się, że pierwsze potrzeby można zaspokoić w każdym sklepie sportowym, ale obuwie to rzecz najważniejsza. Źle dobrane powoduje kontuzję - tłumaczy Dominika Śliwecka, kierowniczka Sklepu Biegowego.

Sprzedawcy są zapalonymi biegaczami i doskonale znają się na swojej pracy. Chętnie wykorzystują swoje doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt do pomocy tym, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na bieżni.

- Naszym głównym zadaniem jest dopasować but do biegacza. Dlatego sprawdzamy właściwości, rodzaj i rozmiar stopy. Trwa to właściwie dwie minuty, najwięcej czasu pochłania przymierzanie obuwia. O tym czy pasuje, można przekonać się korzystając z automatycznej bieżni. Co ważne wszystko wykonujemy za darmo – mówi Śliwecka.

Sklep silnie włącza się w toruńską społeczność biegaczy, ponieważ w każdy czwartek organizuje wspólne treningi. Udział w nich może wziąć każdy.

- Robimy trasy o długości 6 – 12 km. W tempie dostosowanym do potrzeb. Ale nie tylko biegamy. Robimy przeróżne ćwiczenia szybkościowe i rozciąganie. Wszystko po to, aby podnieść naszą sprawność. Zwykły trening może zrobić każdy, ale nie wszyscy wiedzą, jakie mięśnie można zaangażować – wyjaśnia Śliwecka.

Sklep Biegowy jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11 – 19 i w sobotę od godz. 10 do 15. Oferta jest też dostępna na stronie internetowej. Na tym nie koniec. Czytelnicy, którzy przyjdą do sklepu z hasłem „Biegam z Dzień Dobry Toruń”, otrzymają 10 proc. stałego rabatu na cały asortyment.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018