Zamknij

Wykończenie mieszkania - co musisz o nim wiedzieć?

00.00, 27.12.2021 materiały partnera

Proces wykańczania znajdującego się w stanie deweloperskim czy też wymagającego remontu mieszkania to przedsięwzięcie skomplikowane i wymagające dużej skrupulatności. Podczas jego przeprowadzania mogą pojawić się liczne pokusy związane z chęcią wygenerowania oszczędności. Trzeba na nie jednak mocno uważać, aby nie przerodziły się one w krótkim czasie w poważne i trudne do odkręcenia problemy. Co powinieneś wiedzieć w tym zakresie, zanim samodzielnie zmierzysz się z tematem? O tym poniżej.

Niezawodnie instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne to podstawa

Jeśli chodzi o wykończenie mieszkania, wiele z realizowanych w ramach tego procesu czynności może zostać łatwo ponowionych w przypadku podjęcia przez inwestora błędnych decyzji. Przykładem mogą być tutaj chociażby pomalowane na niewłaściwy kolor ściany, które relatywnie łatwo i bez rewolucji dla pozostałych sekcji mieszkania można pokryć farbą ponownie. Sytuacja prezentuje się jednak zupełnie inaczej w przypadku obecnych w obrębie nieruchomości instalacji. Są to elementy głęboko osadzone w strukturze stropów, podłóg i ścian, w związku z czym raz popełniony w odniesieniu do nich błąd jest bardzo trudny do późniejszej naprawy.

Z uwagi na powyższe, na samym początku procesu wykańczania mieszkania upewnij się, czy wszelkie potrzebne przyłącza instalacji wodno-kanalizacyjnej zostały profesjonalnie wykonane. Oprócz tego zweryfikuj również miejsca ulokowania instalacji grzewczych, tak aby pasowały one do projektów aranżacji poszczególnych wnętrz. Nie zapomnij także sprawdzić w tym zakresie usytuowania włączników światła oraz gniazdek elektrycznych, a także ich uziemienia. Pamiętaj, że po przejściu do dalszych etapów przedsięwzięcia, powrót do tego kroku będzie znacząco utrudniony.

Montaż drzwi i podłogi – kolejny kluczowy czynnik remontu

Kiedy masz już pewność co do optymalnego działania i rozlokowania poszczególnych składników instalacji Twojego mieszkania, pora skupić się na podłogach i drzwiach. Podobnie jak wcześniej, również tutaj raz podjęte decyzje będą wiązać się z długofalowymi konsekwencjami. Jeśli chodzi o podłogi, ich wymiana wiąże się bowiem z koniecznością usunięcia z pomieszczeń mebli i całego pozostałego, spoczywającego na niej wyposażenia. Im bliżej mety znajdować się będzie realizowane przez Ciebie wykończenie mieszkania, tym więcej trudu będą kosztować Cię modyfikacje w tym zakresie.

W kontekście drzwi sytuacja jest dosyć zbliżona. O ile wymiana samego skrzydła jest stosunkowo łatwa i bezproblemowa w dowolnym momencie, o tyle montaż drzwi wraz z precyzyjnie dostosowanymi do Twoich oczekiwań ościeżnicami wymaga już poważniejszych operacji uwzględniających konieczność ingerencji w strukturę ścian.

Wykończenie mieszkania z pomocą fachowca

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym niezwykle ważnym aspekcie w kontekście wykańczania mieszkań, którym jest profesjonalne wykonanie wszelkich niezbędnych w ramach tego procesu czynności. Kosztowne i trudne do odkręcenia błędy mogą pojawić się na każdym etapie przedsięwzięcia. Aby ich uniknąć, warto zatem rozważyć współpracę z wysokokwalifikowanym specjalistą o wieloletniej renomie. Jak go odnaleźć? W tym pomoże Ci serwis zleceniomat.pl agregujący w sobie ogłoszenia pochodzące od doświadczonych i powszechnie cenionych fachowców z różnych części Polski.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%