Oto, co czeka nas w pogodzie w najbliższych dniach. To już wiosna?

10:31, 20.03.2017 |
REKLAMA

Fot. Redakcja

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 20-26 marca 2017 r. – pogoda typowa dla marca, ale temperatura coraz częściej będzie przekraczać 10 stopni. Na eksplozję prawdziwej wiosny jeszcze musimy nieco poczekać.

W rozpoczynającym się tygodniu coraz częściej napływać będzie nieco cieplejsze powietrze, ale mimo to wielu z nas temperatura nie zachwyci. Do końca dnia popołudniami powinna ona nieznacznie przekraczać 10 stopni (maksymalnie do około 11-12 stopni), chociaż nie wykluczone, że któregoś dnia osiągnie 13 stopni

Najbardziej wiosenny powinien być kolejny poniedziałek, kiedy to temperatura może przekroczyć wartość około 14 stopni. W ciągu tygodnia przeważać będzie odczucie łagodnego chłodu bądź komfortu termicznego. Od środy noce i poranki będą bardzo chłodne z temperaturą na poziomie 1-3 stopni, ale w sobotę rano nie wykluczone są przymrozki. 

[POGODA]1490002640448[/POGODA]

Opady pojawią się głównie na początku tygodnia i około czwartku. Chmury często będą dominować na niebie, ale słońce również czasami zaświeci – najczęściej słońce będzie się pojawiać w sobotę i niedzielę. Początkowo obniżone ciśnienie atmosferyczne będzie powoli rosnąć i około soboty będzie już dość wysokie. W pierwszej połowie tygodnia warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, ale zwłaszcza od piątku ulegną wyraźnej poprawie.

W powietrzu nadal będą się unosić głównie pyłki olchy i leszczyny (stężenie wysokie) – mogą one wywoływać objawy alergiczne oraz w nieco mniejszym stężeniu pyłku cisu. W powietrzu zaczynają się pojawiać pyłki wiązu, topoli, wierzby i jesionu, ale ich stężenie będzie niskie, a pod koniec tygodnia lokalnie średnie. Podczas i po opadach stężenie wymienionych pyłków będzie znacząco spadać.

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl

[PYLKI]1490002646233[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017