Zamknij

Toruń: sprawdź szczegółową prognozę pogodę na najbliższy tydzień

09:41, 15.04.2019 |
REKLAMA

Toruń: sprawdź szczegółową prognozę pogodę na najbliższy tydzień

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 15 – 21 maja 2019 r. – przewaga wyżowej pogody – noce zimne (początkowo z przymrozkami), a dni coraz cieplejsze z narastającym deficytem opadów.

W najbliższych dniach nadal dominować będzie potężny wyż znad Skandynawii. W pierwszej połowie tygodnia pozostaniemy w zimnych masach powietrza, stąd nocne przymrozki i odczucie chłodu w dzień (T max 11-13 stopni).

Mimo pojawiających się chmur nie zabraknie jednak słońca. W drugiej połowie tygodnia napłynie cieplejsza masa powietrza i popołudniami możemy liczyć na około 17-18 stopni, a do tego nie zabraknie słońca. Niestety nadal narastać będzie niedobór opadów, które obecnie są bardzo potrzebne budzącej się do życia przyrodzie – około niedzieli pojawia się szansa na przelotny deszcz, ale jest to scenariusz bardzo niepewny. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na wysokim poziomie.

[POGODA]1555314996783[/POGODA]

Warunki biometeorologiczne przeważnie będą obojętne lub korzystne, do czego przyczyni się bliskość wyżu atmosferycznego i brak frontów atmosferycznych oraz coraz dogodniejsze warunki termiczne. Z alergenów środowiskowych zagrożeniem w coraz mniejszym stopniu będą alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. Na zewnątrz w powietrzu pojawiać się będą w wysokim stężeniu silnie uczulające pyłki brzozy i jesionu.

W niskim stężeniu obecne będą pyłki wiązu, klonu i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium - pogoda będzie sprzyjać ich rozprzestrzenianiu i wzrostowi stężenia.

[PYLKI]1555314988000[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone