Zamknij

Początek tygodnia wiosenny, a pod koniec wróci zima

08:00, 13.03.2018 |
REKLAMA

Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Chłodna aura może się utrzymać nawet do końca marca, fot. depositphotos

Na początku tygodnia pozostaniemy w dość ciepłych masach powietrza. Od środy zacznie jednak napływać coraz chłodniejsze powietrze. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia nie będzie więcej niż 0 stopni.

Początek tygodnia zwiastujący wiosnę, ale w kolejnych dniach będzie coraz zimniej, aż powróci termiczna zima… - tak będzie wyglądać pogoda w najbliższych dniach. Na początku tygodnia pozostaniemy w dość ciepłych masach powietrza, a więc temperatura powietrza popołudniami powinna przekraczać 10-11 stopni. Noce również upłyną bez przymrozków. Wysokiej temperaturze powietrza będą towarzyszyć chmury, ale słońce również powinno zaświecić - lokalnie może pokropić, ale przeważać powinna pogoda bezopadowa, chociaż w środę opadów może być więcej.

Od środy zacznie napływać coraz chłodniejsze powietrze i temperatura powietrza początkowo obniży się do około 5-6 stopni, a od soboty w najcieplejszym momencie dnia nie będzie więcej niż 0 stopni (w niedzielę możliwy jest całodobowy mróz)! Noce i poranki również staną się coraz zimniejsze i pod koniec tygodnia powróci kilkustopniowy mróz. Zacznie przeważać odczucie wyraźnego chłodu, a pod koniec tygodnia zimna. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zimne masy powietrza pozostaną z nami do końca miesiąca i niejednokrotnie poczujemy powiew zimy…

Dobrą informacją będzie ta, że w drugiej połowie tygodnia powinna na ogół opady powinny nas omijać, a słońce będzie się przeplatać z niegroźnymi chmurami. Wyjątek może stanowić wtorek i środa, kiedy to możliwe są opady. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, ale we wtorek i od czwartku może być nieco silniejszy i zwłaszcza pod koniec tygodnia obniży temperaturę odczuwalną. Na początku tygodnia ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na niskim poziomie, ale od środy powinno wyraźnie wzrosnąć. 

Początkowo warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą dość korzystne, głównie ze względu na w miarę dogodne warunki termiczne, ale pod koniec tygodnia odczucie wyraźnego chłodu/zimna niestety je pogorszy. 

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie umiarkowanie niekorzystne - w drugiej części tygodnia najbardziej wpływ pogody odczują osoby cierpiące na reumatyzm. Na początku tygodnia możemy odczuwać senność i spadek koncentracji.  

W powietrzu w średnim stężeniu obecne będą pyłki leszczyny i olszy i mogą one przyczyniać się do objawów alergicznych. W dalszym ciągu pamiętajmy o stosunkowo częstym wietrzeniu pomieszczeń w których przebywamy, tym bardziej, że początkowo warunki termiczne będą temu sprzyjać. Wietrzenie pomieszczeń obniża zagrożenie ze strony alergenów wewnątrzdomowych, czyli alergenów zwierząt domowych i roztoczy kurzu domowego.

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

[PYLKI]1520926423895[/PYLKI

(Rafał Maszewski)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone