Zamknij

W nocy łagodny mróz, w dzień na plusie [PROGNOZA POGODY]

09:30, 12.02.2018 |
REKLAMA

fot. depositphotos

Przez cały tydzień pozostaniemy w wyraźnie chłodnych masach powietrza - noce i poranki przyniosą słabszy niż w zeszłym tygodniu kilkustopniowy mróz, ale w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia (najbardziej popołudniami do maksymalnie 4 stopni).

Nocami i rano przeważać będzie odczucie zimna (przydadzą się czapki, rękawiczki i szaliki), a po południu chłodu. Chmury często będą dominować na niebie, ale słońce czasami również zaświeci. Opadów będzie niewiele i pojawią się one głównie około piątku – może popadać głównie śnieg. 

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne na początku tygodnia będzie rosnąć, utrzymując się następnie na normalnym poziomie. 

Pogoda będzie w miarę korzystna do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale pamiętajmy o zimowym ubiorze zwłaszcza wychodząc z domu na początku dnia. Okresami pogoda będzie sprzyjać gromadzeniu się zanieczyszczeń. 

Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne i jedynie pod koniec tygodnia nieco się pogorszą. W nocy i rano będzie odczuwalny łagodny tzw. stres zimna.

Pamiętajmy o stosunkowo częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których przebywamy, w celu obniżenia zagrożenia ze strony alergenów wewnątrzdomowych, czyli alergenów zwierząt domowych i roztoczy kurzu domowego. Powietrze na zewnątrz będzie wolne od alergenów środowiskowych, ale musimy uważać żeby podczas wietrzenia nie było zanieczyszczone. 

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

 

(Rafał Maszewski)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone