Prognoza pogody na najbliższe dni. Oto, co nas czeka

10:00, 17.07.2017 |
REKLAMA

Fot. Redakcja

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 17-23 lipca 2017 r. – zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia poczujemy bardziej gorące lato, ale nie zabraknie burz i przelotnych opadów. 

Na początku tygodnia temperatura będzie jeszcze typowa dla maja, czyli powinno być dość ciepło (maksymalnie około 21-22 stopni). Począwszy od środy zacznie do nas docierać coraz bardziej gorąca masa powietrza i tym samym popołudniami temperatura będzie przekraczać 25-26 stopni, a w czwartek osiągnie 28-29 stopni – będzie więc bardzo gorąco. 

Od piątku temperatura okresami może się nieznacznie obniżać, ale i tak powinno być bardzo ciepło (prawdopodobnie powyżej 25 stopni). W pierwszej połowie tygodnia noce i wczesne poranki mogą być jeszcze dość chłodne (11-12 stopni), ale w drugiej jego części noce staną się cieplejsze (15-17 stopni) i przyjemniejsze zwłaszcza dla osób przebywających pod namiotami. W pierwszej połowie tygodnia przeważać będzie pogoda bezopadowa i dopiero od czwartkowego wieczora mogą się zacząć pojawiać przelotne opady i burze. W kolejnych dniach tych zjawisk nie zabraknie, a niektóre burze mogą mieć dość gwałtowny przebieg…

Wiatr nie powinien nam już tak dokuczać jak w ubiegłym tygodniu i będzie na ogół słaby, okresami umiarkowany i tylko w czasie ewentualnych burz zdecydowanie się nasili. Od czwartku warunki biometeorologiczne ulegną pogorszeniu głównie z uwagi na wysoką temperaturę powietrza i skłonność do burz – okresami odczujemy większe podenerwowanie, zwiększy się skłonność do bólów głowy i nieco bardziej będzie obciążony nasz układ krążenia krwi. Około środy i czwartku ciśnienie atmosferyczne będzie wolno spadać, ale w pozostałych dniach będzie na ogół stabilne. 

[POGODA]1500276332390[/POGODA]

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu w okresach bez opadów będą korzystne i zwłaszcza od środy coraz częściej sprzyjać będą również biernemu wypoczynkowi. Pogoda w okresach bezopadowych będzie sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych, najbardziej w środę i czwartek, kiedy to powietrze będzie bardzo ciepłe i suche. W miejscach pojawienia się burz i przelotnych opadów powietrze będzie przejściowo zdecydowanie mniej zapylone. 

Niezmiennie nadal dość groźny będzie pyłek silnie uczulających traw, ale ich stężenie w powietrzu będzie już mniejsze. Objawy uczuleniowe mogą wywoływać również  mające nieco mniejsze właściwości uczulające zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium/Alternaria oraz pyłek pokrzywy. W niewielkim stężeniu obecny będzie w powietrzu pyłek szczawiu, babki i komosy. Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

[PYLKI]1500276338261[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017