Zamknij
REKLAMA

Krzysztof Podgórski: Polska prawica chce śmierci naszych dzieci

09:00, 06.10.2017 |
REKLAMA
Skomentuj
fot. depositphotos

Gdyby głupota miała skrzydła, to posłowie Kukiz15 i PiS lataliby jak gołębice. Tylko tak, parafrazując dr. Strosmayera z serialu „Szpital na peryferiach”, można skomentować aprobatę wobec pomysłu liberalizacji dostępu Polaków do broni palnej.

Projekt stosownej ustawy wniósł do Sejmu klub Kukiz'15, według którego dostęp do broni palnej powinien mieć każdy obywatel na żądanie i to bez żadnych badań psychologicznych. Nawet osoby uzależnione od alkoholu, będą mogły sobie kupić pistolet czy karabin. Wystarczy bowiem zaświadczenie od internisty.

Szansonista bawiący się w politykę, świecący tryumfy w okresie PRL, Paweł Kukiz komentuje „Tak jest w cywilizowanych państwach, np. w USA i krajach europejskich. Dzięki powszechnej możliwości posiadania broni, w USA mamy demokrację”. Jaka to demokracja karabinowa, widzieliśmy niedawno w Las Vegas, 50 zabitych, kilkuset rannych i oszołom z karabinu maszynowego ostrzeliwujący uczestników koncertu.

Ten idiotyczny pęd prawicy polskiej do broni uwidocznił się już w 2016 r. Wówczas ministrowie spraw wewnętrznych państw UE przegłosowali w Luksemburgu zaostrzenie unijnych przepisów dotyczących dostępu do broni palnej. Była reakcja na zamachy terrorystyczne w Paryżu i w Brukseli. Tylko, proszę Państwa tylko Polska i Czechy były przeciwko ostrzejszym zasadom.

Ugrupowania prawicowe w Polsce z upodobaniem „wycierają sobie gębę” przywiązaniem do Kościoła Katolickiego i szerzonych przez niego nauk. A przecież stanowisko Kościoła jest od dziesięcioleci niezmienne i skrajnie przeciwne liberalizacji dostępu do broni palnej. Ojciec Święty Franciszek w jednym z wystąpień powiedział: „Dzieci głodują w obozach dla uchodźców, a producenci broni świętują na salonach”. Czy drugi cytat: „źródłem zła jest nienawiść i pazerność producentów i sprzedawców broni”. Papież nazwał handlarzy bronią “nędznikami” i “kryminalistami”.

Tak oto nauka Kościoła i stanowisko jego głowy Papieża Franciszka to jedno, a polska prawica wie lepiej. Jak pokazują doświadczenia, powszechny dostęp do broni to łatwość jej pozyskania przez elementy kryminalne, gangi i brutalizacja przestępstw. Bandyta jest zdeterminowany do użycia broni i go użyje. Leżący pistolet, nawet maszynowy, w sejfie domowym, przez nieprzeszkolonego księgowego czy sprzedawcę bielizny damskiej, w obronie własnej zastosowany nie zostanie i stanowi złudne poczucie bezpieczeństwa.

Doświadczenia USA i krajów Ameryki Łacińskiej pokazują też na wielki problem w postaci wykorzystywania do przestępstw z bronią nieletnich. Słaba psychika, naiwność, postrzeganie świata przez pryzmat gier komputerowych, sprawia gangom łatwość kierowania do „mokrej roboty” dzieci i młodzieży. Wiąże się to też z obniżoną karalnością nieletnich przestępców.

Mamy w USA od lat wielki problem mordów w szkołach. Broń masowo dostępna w Polsce, przy tym poziomie politycznych emocji to krew na ulicach. To strzelaniny w naszych szkołach. To śmierć i kalectwo naszych dzieci. Stąd, również w 2016 władze Stanów Zjednoczonych zaostrzyły przepisy dostępu do broni. Spotkało się to z wielką aprobatą i wsparciem Episkopatu Amerykańskiego. „Choć żaden środek nie wyeliminuje wszystkich aktów przemocy popełnianych z użyciem broni palnej, to jednak z uznaniem przyjmujemy starania mające chronić życie i zapewnić większe bezpieczeństwo naszym wspólnotom” - mówi abp Thomas Gerard Wenski.

Chce prawica łamać zasady obowiązujące w krajach Unii Europejskiej, zalecenia ONZ, proszę bardzo, niech się dokompromitowywuje. I tak już jest pośmiewiskiem cywilizowanych ludzi w Europie. Chce postępować wbrew nauce Kościoła Katolickiego, proszę bardzo jako chrześcijanie będziemy pamiętać o tym przy urnach. Ale od naszych dzieci i ich bezpieczeństwa wara! Chcą strzelać posłowie Kukiz15 czy PiS, to niech sobie kupią pistolety na wodę i strzelają do siebie. Zimną wodą w rozpalone niemądrymi pomysłami głowy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

po rozum do głowypo rozum do głowy

12 11

Jakim trzeba być idiota, by nazywać PiS i Kukiz prawicą... cała reszcie tekstu - to zwykły kretynizm i tania propaganda. żal czytać... 15:02, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po rozum do głowypo rozum do głowy

5 10

Jakim trzeba być ograniczonym umysłowo, by nazywać PiS i Kukiz prawicą... cała reszcie tekstu - to zwykły kretynizm i tania propaganda. żal czytać... 15:07, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bełkotbełkot

7 10

A towarzysz w bełkotliwym transie. 17:44, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BubaBuba

5 11

Kretyn. W nowym prawie nie chodzi o to, żeby bandyci mieli łatwy dostęp do broni, lecz aby praworządni obywatele mieli do niej dostęp! Powoływanie się na przypadki strzelanin w Ameryce to już idiotyzm totalny! Większość aktów terroru z użyciem broni palnej odbywa się w strefach, w których jest zakaz wnoszenia broni. Mało tego. Ataki są dokonywane bronią nielegalną. Tak jak ostatnio w USA terrorysta strzelał z zakazanego karabinu maszynowego, do ludzi, na koncercie, gdzie był zakaz wnoszenia broni. Wniosek z tego taki, że bandyta zawsze kupi broń. A zamachy w Niemczech, Francji? Tam też ataki odbywają się z broni nielegalnej. I można strzelać do bezbronnych ludzi, jak do kaczek. Nikt nie ma się czym bronić. Dla porównania w Arizonie i Teksasie broń ma dosłownie każdy. Zdarzają się próby masowych mordów, lecz tam zamachowcowi udaje się zazwyczaj oddać co najwyżej kilka strzałów i zostaje zastrzelony przez praworządnego obywatela, posiadającego legalną broń. Zakaz posiadania broni jest na rękę tylko władzy. Zazwyczaj lewicowej. Można wówczas beztrosko pomiatać obywatelem jak się tylko podoba. Wyobraźmy sobie, że w czasach PRL 80% ludności polskiej posiada broń. Czy by miały miejsce pacyfikacje kopalń, stoczni i innych zakładów? Raczej nie. Polacy zawsze posiadali broń. Dopiero zabory i ruska okupacja nas rozbroila. Zakaz posiadania broni nie chroni ludzi, tylko bandytów. Odbiera ludziom możliwość skutecznej obrony. Bandyta zawsze zdobędzie broń. 08:04, 07.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wolny Dostep Do BronWolny Dostep Do Bron

2 3

Psss. Ale jak narazie jest dostep do broni kolekcjonerskiej czy sportowej tylko troszke zaangazowania i finasow.
A dodajac - to dostep do broni jest demokacja, prawo do obrony !!! bo aktualnie to ofiara musi dac sie pobic a moze wiecej i dopiero wtedy ewentualnie moze sie bronic Adekwarnie do zagrozenia - kpina. Widac ze Lewicowcy Lewituja to juz mielismy. 14:52, 09.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtosKtos

2 2

Jak na razie to lewica chce śmierci dzieci poprzez liberalizację przepisów aborcyjnych. Szkoda że z równą gorliwością Pan Publicysta nie protestuje przeciw tej trwającej już masakrze. 17:00, 09.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adolf triumfujeadolf triumfuje

2 2

Lewica, lewactwo oraz użyteczni idioci nad Wisłą chcą zrealizować program adolfa. Następnym ich celem będzie eutanazja. W Szwecji tzw naukowcy już usiłują zalegalizować zabijanie dzieci po ich narodzeniu na życzenie rodziców. 18:02, 09.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a lewica?a lewica?

2 1

Felietończykowi z bolszewickiej lewicy polecam cytat z mediów brytyjskich.: "Matthew Scully-Hicks jest oskarżony o zamordowanie swojej 18-miesięcznej córki. 31-latek i jego partner adoptowali dziewczynkę dwa tygodnie wcześniej.
O szokującej historii, która miała miejsce w Cardiff, stolicy Walii pisze m.in. BBC. Instruktor fitness Matthew Scully-Hicks i jego mąż Craig zaczęli starać się o adopcję dziecka we wrześniu 2015 r. Proces adopcyjny został sfinalizowany około ośmiu miesięcy później. Potem wydarzenia potoczyły się w makabryczny sposób. Mała Elsie, która trafiła pod opiekę pary gejów zmarła 29 maja 2016 r., w wyniku poważnych urazów głowy. Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało m.in. połamane żebra, złamaną kość udową i kości czaszki.
Z ustaleń śledczych wynika, że Scully-Hicks znęcał się nad dziewczynką w czasie, kiedy jego partner Craig był w pracy. 31-latek sam wezwał karetkę do swojego domu 25 maja 2016., ponieważ stwierdził, że jego dziecko jest nieprzytomne. Co ciekawe, Scully-Hicks wcześniej sam wybrał się z Elsie do lekarza. Dziecko już wtedy miało widoczne siniaki, ale mężczyzna tłumaczył wtedy, że mała? upadła na schodach.
?Daily Mail ujawnia, że po śmierci dziewczynki śledczy sprawdzili urządzenia elektroniczne, z których korzystał Scully-Hicks. Okazało się, że mężczyzna wysyłał do swoich znajomych wiadomości o szokującej treści. ?Przechodzę przez piekło z Elsie! ? narzekał. Z kolei do swojego partnera pisał, że Elsie to ?szatan przebrany za niemowlę?.
08:02, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018