REKLAMA

Tragiczny wypadek uciął mu trzy palce. Mama Krzysia prosi o pomoc

13:15, 14.12.2016 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Krzysiu potrzebuje protezy kosmetycznej fot. Tomasz Berent

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby trzyletni Krzyś stracił trzy palce prawej dłoni. Chłopczyk przeszedł ciężką operację i rehabilitację. Aby radził sobie jak najlepiej, potrzebna jest mu proteza kosmetyczna. Jej koszt stanowczo przerasta możliwości finansowe jego rodziców. Mama Krzysia prosi o pomoc.

To był 29 września. Krzysia tradycyjnie było w domu pełno. Przyglądał się jak jego mama, Beata, przygotowuje obiad. Na stole stała maszyna do mielenia mięsa. Była wyłączona, ale podłączona do kontaktu. Kiedy kobieta odwróciła się, aby sięgnąć po nóż, stała się tragedia.

- To była dosłownie chwila! Krzysiu włożył rączkę do maszyny i ją uruchomił - wspomina w rozmowie z Dzień Dobry Toruń mama chłopca. - Zrzuciłam go na podłogę, byłam w wielkim szoku. Nie wiedziałam co się dzieje. Zadzwoniłam po pomoc, karetka przyjechała w 4 minuty. Zabrali go wraz z maszyną, wtedy rozpoczęła się walka o życie mojego syna.

Operacja trwała kilka godzin. Udało się ocalić kciuk, niestety pozostałe palce zostały zmielone. Chłopczyk był praworęczny, teraz musi nauczyć się funkcjonować lewą rączką. Potrzebuje on jednak protezy kosmetycznej, jej zakup to koszt około 20 tys. złotych.

- Ta proteza musi być wymieniana co kilka miesięcy, bo wiadomo dziecko w tym wieku bardzo szybko rośnie. Nie otrząsnęłam się po tamtych wydarzeniach. Do końca życia będę się o to obwiniać, śpię po kilka godzin dziennie. Proszę jednak o pomoc dla mojego chłopczyka! Nie przejmuję się złośliwymi komentarzami, tylko jego zdrowie jest ważne - dodaje pani Beata.

W ciągu kilku najbliższych dni rodzice Krzysia powinni otrzymać fakturę pro-forma. Jeśli uda im się uiścić opłatę to niemiecka firma od razu wyprodukuje dla trzylatka protezę.

Krzysiek czeka na protezę, fot. Tomasz Berent

Zbiórkę pieniędzy prowadzi Fundacja Avalon, do tej pory na leczenie chłopczyka przelano ponad 700 złotych. Jak można pomóc?
Darowiznę na protezę dla Krzysia można wpłacać na konto: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 wpisując w tytule przelewu Czaniecki, 6583. Można także wysłać sms-a o treści POMOC 6583 pod numer tel. 75165

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017