REKLAMA

Wasilewski z nominacją! Czy dostanie prestiżowy Paszport?

12:15, 07.12.2016 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Wasilewski ma szansę na Paszport Polityki, fot. Abaca/Newspix

Ogłoszono nominację do Paszportów Polityki. Statuetki przyznawane przez redakcję tygodnika Polityka przyznane zostaną po raz 24. W gronie nominowanych znalazł się urodzony w Toruniu reżyser - Tomasz Wasilewski. Czy jego "Zjednoczone Stany Miłości" dadzą mu kolejną nagrodę?

Tomasz Wasilewski urodził się w Toruniu, a wychował w Inowrocławiu. Reżyser zasłynął kilka lat temu filmem "Płynące Wieżowce", jednak prawdziwy sukces filmowiec odniósł za sprawą "Zjednoczonych Stanów Miłości" - z prestiżowego Festiwalu Filmowego w Berlinie przyjechał ze Srebrnym Niedźwiedziem.

[ZT]6799[/ZT]

Przed laureatem Flisaka i Złotego Anioła Tofifest kolejne wyzwanie! Reżyser został nominowany do Paszportu Polityki - ma on jednak bardzo dużą konkurencje. Powalczy on m.in. z Bartoszem M. Kowalskim oraz Janem P. Matuszyńskim, który ma na swoim koncie m.in. Złote Lwy w Gdyni za "Ostatnią Rodziną".

Czy Wasilewskiemu uda się sięgnąć po prestiżową nagrodę? Odpowiedź poznamy 10 stycznia

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

BzykBzyk

1 0

"Zjednoczone Stany Miłości", nie wiem nad czym ten zachwyt... Obleśny film, totalnie upodlający kobietę. Gdzie się podziały feministki, ja się pytam, no gdzie? 19:34, 07.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017