REKLAMA

Czy "architektoniczny Oscar" trafi na Jordanki? Trzymamy kciuki!

08:00, 05.01.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Czy architektoniczny Oscar trafi na Jordanki? fot. Tomasz Berent

Poznaliśmy nominacje do najbardziej prestiżowej, architektonicznej nagrody w Europie. O Mies van der Rohe Award, nazywaną często "architektonicznych Oscarem" powalczą między innymi toruńskie Jordanki! Obiekt ma spore szanse, ale o tym, czy zasługują na prestiżową nagrodę zadecydują eksperci.

Wyróżnienie przyznawane co dwa lata przez Fundació Mies van der Rohe to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie architektury. Do rywalizacji zgłosiło się kilka tysięcy miejsc, a po selekcji w konkursie zostały 356, z czego 10 z Polski. Wśród nich Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

[ZT]5905[/ZT]

W kolejnym etapie konkursu poznamy 40 najlepszych. Wtedy każdy z nich odwiedzi siedmioosobowe grono ekspertów

Przypomnijmy, że to niepierwsza nagroda dla Centrum Kulturalno-Kongresowego przy Alei Solidarności oraz twórcy projektu - Fernando Menisa. Otrzymał on m.in. medal Thorunium.

- To w Toruniu poczułem, że projektuję wspólną Europę – oznajmił najsłynniejszy Hiszpan w Toruniu przyjmując najwyższe wyróżnienia, jakie może przyznać prezydent miasta ponad rok temu. – Zakochałem się w tym mieście i w polskim żurku.

Późną wiosną poznamy finałową piątkę. A o tym, kto zgarnął najbardziej prestiżową nagrodę architektoniczną w Europie dowiemy się w maju.

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MoniulqMoniulq

0 0

Czy można gdzieś zobaczyć projekt architektoniczno-budowlany CKK Jordanki ? 08:57, 05.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017