Zamknij

Toruń: w piątek obrączkowanie piskląt pary sokołów wędrownych

13:05, 15.05.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Toruń: w piątek obrączkowanie piskląt pary sokołów wędrownych

Czworo piskląt toruńskiej pary sokołów wędrownych - Katarzynki i Piernika - gniazdujących na kominie PGE Toruń, ma już prawie trzy tygodnie i w związku z tym zostaną zaobrączkowane przez Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”.

Obrączkowanie będzie transmitowane na żywo 17 maja br. (tj. piątek) od około godz. 8.30 do około godz. 9.00 i będzie można je obejrzeć TUTAJ.

- Obrączkowanie sokołów stosuje się w celu umożliwienia monitoringu rozwijającej się populacji sokoła i umożliwienie oceny prowadzonych prac nad ratowaniem tego gatunku. Wszystkie monitorowane (i reintrodukowane) sokoły wędrowne są indywidualnie znakowane dwoma rodzajami obrączek. Toruńskie pisklaki otrzymają: na jedną nogę niebieską obrączkę obserwacyjną z dużymi literami i cyframi. Niebieski kolor obrączki obserwacyjnej oznacza, że sokół urodził się w naturze. Na drugą nogę założona zostanie żółta obrączka ornitologiczna, której kolor świadczy o urodzeniu w środowisku miejskim. Obrączkowanie prowadzi się w okresie, kiedy młode mają między 2 a 3 tygodnie” – mówi Sławomir Sielicki ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. 

Czekamy na Wasze sygnały. 

[ALERT]1557918256890[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone