REKLAMA

"A to się w tej Polsce porobiło" - nie uwierzysz, kto tak powiedział

08:00, 11.01.2017 | ALF
REKLAMA
Skomentuj
Myślicie, że księża mają wyłącznie radykalne poglądy? fot. depositphotos

Chociaż 6 stycznia zakończył się okres bożonarodzeniowy, to wizyty duszpasterskie w domach parafian trwają. Czy torunianie przyjmują księdza po kolędzie? O czym z nim rozmawiają?

Pomimo typowo zimowej aury, kapłani od rana do późnego wieczora odwiedzają domy swoich parafian. Chcą porozmawiać, dowiedzieć się co u nich słychać i jak się im żyje. Coraz więcej torunian nie przyjmuje kolędy. Dlaczego?

- Żyję z Kacprem bez ślubu już 14 lat. Tak jest nam dobrze i nie zamierzamy tego zmieniać - przyznaje Gabriela, mieszkanka jednego z toruńskich osiedli. - Rok temu przyjęliśmy kolędę i ksiądz był bardzo kategoryczny w swoich osądach. Nie zamierzaliśmy się z nim kłócić, dlatego po prostu grzecznie poprosiliśmy, żeby wyszedł z naszego mieszkania. Cała wizyta potrwała może 30 minut, a nasz duszpasterz zdążył pochwalić rząd Beaty Szydło, Radio Maryja i oczywiście zganić nas, za życie w grzechu.

Wszyscy, którzy myślą, że każdy ksiądz mają tak radykalne poglądy, są w błędzie. Przekonali się o tym Aneta i Sebastian, młode małżeństwo z lewobrzeża.

- Jesteśmy już po kolędzie. Chciałam ją przyjąć w naszym nowym domu, ale bałam się tego, o czym będziemy rozmawiać z wikarym - zdradza Aneta. - Nie głosowaliśmy na PiS, chodzimy na większość Czarnych Protestów, to mogło się nie spodobać kapłanowi.

Jak dodaje Sebastian, mąż Anety, zachowanie młodego księdza bardzo pozytywnie ich zaskoczyło.

- Ksiądz zobaczył u nas na stole Newsweeka i zaczął sam mówić: "A to się w tej Polsce porobiło", takiej reakcji się nie spodziewałem - wyjaśnia. - Pogadaliśmy z nim szczerze. Oczywiście nie powiedział, że jest zwolennikiem protestujących, ale zrozumiał nasze podejście do tematu.

Chociaż Aneta i Sebastian nie planowali wręczać koperty z darowizną na kościół, to nagle zmienili zdanie. Dawanie pieniędzy kapłanom to ciągle kwestia bardzo indywidualna

Wy zamierzacie wręczyć księdzu kopertę?

(ALF)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

TroyTroy

3 1

Może jakieś źródło panie dziennikarzyno... 08:38, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniołekAniołek

3 0

Cytuje "Pomimo typowo zimowej aury, kapłani od rana do późnego wieczora odwiedzają domy swoich parafian." jaki ksiądz idzie z wizytą duszpasterską rano??? kogo on zastanie w domu rano?? emerytów,rencistów,bezrobotnych reszta po za domem i jaki to sens??
Coś poszło nie tak w tym artykule. 09:42, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hipciohipcio

1 0

rząd planuje wprowadzić podatek dla niewierzących, aby się nawrócili i uwierzyli 12:28, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017