Zamknij
REKLAMA

Inwestycja za ponad 8 milionów coraz bliżej. Prace zaraz ruszą

15:20, 14.09.2015 | Alicja Wesołowska
REKLAMA
Skomentuj
Tak ma wyglądać nowy komisariat mat. policja

Inwestycja pochłonie ponad 8 milionów. Za te pieniądze powstaną: nowy budynek, garaże i... kojce dla psów. Tam też przeniesiona zostanie baza komendy toruńskiej.

Chodzi o nowy komisariat policji w Dobrzejewicach. Policjanci właśnie podpisali umowę z wykonawcą. Budowa ruszy już w przyszłym tygodniu. W nowym budynku będą pracować policjanci z obecnego komisariatu w Lubiczu. Na razie mają oni siedziby także w Obrowie i Czernikowie. Do Dobrzejewic przeniesiona zostanie także baza kynologiczna miejskiej komendy policji w Toruniu, która obecnie znajduje się przy ul. M. Curie- Skłodowskiej. 

- Warunki obsługi mieszkańców zmienią się zdecydowanie - podkreśla insp. Wiesław Domański, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. - Poprawi się też jakość pracy policjantów. Na terenie komisariatu powstanie baza kynologiczna, która obecnie jest w Toruniu. Przenosimy ją do Dobrzejewic m.in. ze względu na warunki sanitarne. Budynek będzie gotowy na początku października 2017 roku, potem jeszcze miesiąc, półtora zajmie nam wyposażenie tego obiektu. W grudniu 2017 powinien już funkcjonować. 

Powstanie komisariatu to efekt współpracy samorządów i policji. Zaczęło się od tego, że w marcu 2013 roku gmina Obrowo przekazała w darowiźnie półhektarową działkę pod budowę komisariatu. Starostwo powiatu toruńskiego zapłaciło za opracowanie dokumentacji projektowej i odrolnienie gruntu. Wydano na to ponad 72 tys. złotych. Efekt: w kwietniu uzyskano pozwolenie na budowę. 

- Oczywiście nie było gwarancji, ze nasze pieniądze wyłożone na dokumentację przełożą się na szybsze zbudowanie komisariatu - mówi Mirosław Graczyk, starosta powiatu toruńskiego. - Zaryzykowaliśmy, teraz okazuje się, że to była dobra decyzja. 

W nowym komisariacie znajdą się biura o powierzchni ponad 1,2 tys. m. kw. Na zewnątrz budynku kojce dla psów zajmą ok. 500 m.kw. Na terenie obiektu staną też garaże oraz siłownia. 

- Będzie to bardzo nowoczesny budynek - ocenia Maciej Szubarga, szef inowrocławskiej firmy Inenergia, która jest wykonawcą inwestycji. - Chcemy już w przyszłym tygodniu wejść na plac budowy, żeby jak najszybciej skończyć prace. 

W obiekcie pracować będzie ok. 80 osób. 

- W planach są 62 etaty policyjne, 4,5 etatu dla pracowników cywilnych i 10 etatów dla przewodników psów - mówi Antoni Stramek, komendant toruńskiej policji. - Wierzymy, że taki obiekt jest w Dobrzejewicach potrzebny, zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej torunian migruje pod miasto. 

Nowy komisariat obejmie gminy: Lubicz, Obrowo, Czernikowo.
 

(Alicja Wesołowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone