Zamknij

Wiceminister zdrowia: nie ma propozycji kolejnych obostrzeń

15:10, 05.04.2020 | PAP
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Wiceminister zdrowia: nie ma propozycji kolejnych obostrzeń

"Na ten moment nie ma jakichkolwiek propozycji" - powiedział Cieszyński pytany, czy należy się spodziewać kolejnych ograniczeń. Dodał, że sytuacja jest monitorowana i ewentualne nowe zalecenia będą wydawane stosownie do potrzeb.

Dodał, że gdyby dotychczasowe wytyczne, obowiązujące w większości do 11 kwietnia, streścić w jednym zdaniu, to "sprowadzają się one do prostego komunikatu: zostań w domu". Zaznaczył, że ograniczenia w Polsce wprowadzono na podstawie doświadczeń innych krajów.

"Patrzymy na to, co się sprawdza, ponieważ naszym kluczowym celem jest ograniczenie liczby kontaktów między naszymi obywatelami, ponieważ tylko to pozwoli nam na ograniczenie transmisji, rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce" dodał.

Zwrócił uwagę, że według informacji od sieci handlowych klienci rzadziej chodzą do sklepów, lecz robią większe zakupy.

Do 11 kwietnia obowiązuje zakaz zgromadzeń, restrykcje obejmują także przemieszczanie się z wyjątkiem dojazdu do pracy i prac rolnych. Od 1 kwietnia obowiązują kolejne obostrzenia, w tym ograniczenie liczby osób w sklepach, zamknięcie zakładów usługowych czy zakaz wychodzenia z domu osobom niepełnoletnich.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

satanistkasatanistka

2 0

Prawda o pandemii i takie tam :https://twitter.com/i/status/1246475158749093891 to tam gdzie ciężarówki trupy wożą i jeszcze : https://youtu.be/7tgOghqchTk i to :https://www.infowars.com/elmhurst-hospital-mystery-long-lines-and-crowds-only-for-msm-cameras/ .Obejrzyjcie jak łatwo manipuluje tv. Dobranoc ide pobiegać. 21:34, 05.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz