Zamknij
REKLAMA

"Niech Pani nie drze mordy". Wikary spod Torunia bez szacunku do wiernych!

10:30, 16.01.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Deposit Photos

"Niech Pani nie drze mordy". Wikary spod Torunia bez szacunku do wiernych!

Wraca głośna sprawa zachowania jednego z księży spod Torunia. Zwracają się do nas kolejne osoby, które podkreślają, że ksiądz zachowywał się wobec nich skandalicznie. Wszystko zaczęło się od tego, że jedni z parafian nie mogli wziąć urlopu, aby podwozić księdza wikarego podczas kolędy. Ten miał wtedy nazwać ich "dziadostwem". 

Sprawa wywołała ogromne poruszenie wśród naszych Czytelników. Większość z nich skrytykowała zachowanie księdza, podkreślając, że kolęda to jego praca i powinien chodzić pieszo. Innymi dodawali, że w ich parafiach to normalne - kapłani chodzą pieszo, a ów ksiądz przesadza. Okazuje się, że to nie pierwsze skandaliczne zachowanie tego duchownego.

- Otóż ten sam wikary odniósł się w sposób delikatnie mówiąc niegrzeczny, kiedy potrzebowałam księdza do mojej mamy. Od godziny 15:30 stałam na deszczu, dzwoniąc domofonem do godziny 16:10. Oczywiście było widoczne, że księża byli u siebie. Kiedy w końcu wikary otworzył drzwi, nerwowo podniosłam głos, że jest to karygodne postępowanie z ich strony. Na to wikary (wiek ok. 25 lat) wpadł w furię i wykrzyczał do mnie „niech Pani nie drze mordy.” Kompletnie mnie w pierwszej chwili zamurowało (mam prawie 62 lata). Zaskakujący jest również fakt, że ten sam wikary, wypisując zaświadczenie po śmierci mojej mamy używał tylko wskazującego palca pisząc na komputerze. Więc, czego on się uczył w szkole? Wydaje się, że jego wykształcenie daje dużo do myślenia. Jego zachowanie w stosunku do ludzi wskazuje, że niekoniecznie ma predyspozycje, jak również odpowiednie wykształcenie do bycia kapłanem. Całkowicie pomijam powołanie tego człowieka - napisała nasza Czytelniczka.

Bezskutecznie próbowaliśmy skontaktować się z parafią, aby poprosić o księdza komentarz. O wyjaśnienie poprosiliśmy też Kurię Włocławską, pod którą podlega parafia.

Do sprawy będziemy wracać. 

[ALERT]1579167161637[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Zdziwiony Zdziwiony

8 1

9 stycznia cały dzień czekałem za kolęda.
Ksiądz wybrał do podwozki osobę bez uprawnień i samochodu.
Kolędy nie było... Wstyd. 00:04, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolLol

14 1

"Zaskakujący jest również fakt, że ten sam wikary, wypisując zaświadczenie po śmierci mojej mamy używał tylko wskazującego palca pisząc na komputerze. Więc, czego on się uczył w szkole? Wydaje się, że jego wykształcenie daje dużo do myślenia." kur*a skąd się tacy ludzie biorą. Co to w ogóle za powód do skarg? Jego zachowanie ok nie jest właściwe ale ten palec?! Hahaha! na moje to mógł by sobie nosem klepac po klawiaturze byle bym swistek dostal... Co za pretensje ludzie mają to się w głowie nie mieści. 05:11, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KjKj

3 0

Ciekawe jak Pani, która zgłasza się roszczenia by pisała na komputerze? Obstawiam, że również 1 palcem, poza tym ksiądz to ksiądz a nie informatyk, co nie zmienia faktu, że odzywka nie na miejscu i poziomie 17:03, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrychaKrycha

0 0

Gówno burza kolejna... 23:16, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wierna Wierna

2 0

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź kurii może w końcu ktoś coś zrobi powie zauważy!! 19:17, 18.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Parafianka CzernikowParafianka Czernikow

3 0

Dla tych którzy trzymają paluszek Księdzu to może i "gowno burza" ale czy takie zachowania księży są stosowne ? Czy to już normalne że proboszcz ma swoją kobietę i mieszka z nią oficjalnie i nikt się tym nie przejmuje ? A wyjeżdżając na zabawy przedstawia ją jako swoją żonę ?!?! Kary godne ! A czy to normalne że ksiądz o którym mowa w artykule ma kobietę do której biega co wieczór i wraca nad ranem ??? Czy takie zachowanie jest odpowiednie dla księdza ??? Szczerze ja nawet bym nie poszła do spowiedzi do takiego a gdzie mowa o innych sakramentach ! Zaklamany i żyjący w ciężkim grzechu ksiądz ! Jeden i drugi.
A trzeci który jest nowy niestety też się nie popisał swoim zachowaniem na kolędzie. Gdzie w połowie kolędy kierowca musiał odwieść go na plebanię bo ksiądz byl PIJANY !
Mam nadzieję że w końcu ktoś się za to weźmie . Ale listy do kurii nic nie pomoga- niestety znajomości proboszcza. Były skargi pisane tam już nie raz. 11:50, 19.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sąsiednie parafieSąsiednie parafie

3 0

Parafia w Czernikowie podlega pod Włocławek . Biskup z Włocławka to rodzina z Proboszczem z Czernikowa. Układ jasny A sam proboszcz lubi być medialny, sam tak mówi na mszach. Jako biznesmen ma dobre auta własną siłownię, dom i apartament w Toruniu (piernikowe osiedle). Ma wsparcie kurii .A starsi parafianie twierdzą ,że parafie utrzymują parafie - z tym się zgodzę. Ale nie proboszcza biznesmena i chazardziste. Wyjście jest jedno. Petycja wyżej niż Włocławek. 23:32, 19.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone