Zamknij
REKLAMA

Toruń: można za darmo przeprowadzić to badanie. Jak się zapisać?

09:53, 18.11.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Deposit Photos

Toruń: można za darmo przeprowadzić to badanie. Jak się zapisać?

W Toruniu jak i całym regionie trwają badania w ramach tegorocznej edycji przygotowanego przez Urząd Marszałkowski programu wykrywania zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu B i C. W tym roku przebadanych zostanie ponad 3 tysiące mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

W Toruniu badania prowadzi:

- szpital Matopat,

 - punkty pobrań Vitalabo: ulica Koniuchy, Kościuszki i Fałata

Wirusowe zapalenie wątroby to poważne schorzenie. Zachęcamy do udziału w naszych badaniach profilaktycznych, ponieważ wczesne wykrycie zakażenia zwiększa szanse na skuteczną terapię i powrót do zdrowia - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Program daje mieszkańcom naszego regionu możliwość udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz zajęciach edukacyjnych dotyczących zakażeń WZW B i C. Do udziału w tegorocznej edycji przystąpiło 28 samorządów. Ich zadaniem jest prowadzenie działań promocyjnych i nabór uczestników programu. Pokrywają one także część kosztów przeprowadzenia badań diagnostycznych. Budżet programu wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest – podobnie jak w ubiegłym roku – Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, który należy do wojewódzkich jednostek organizacyjnych.


Program wykrywania zakażeń WZW B i C w liczbach:

·         w latach 2013-2018 przebadano łącznie 23 844 osoby;

·         w ramach programu wykryto 98 zakażeń WZW typu B i 223 zakażenia WZW typu C;

·         w 2019 roku planuje się przebadać ponad 3 tysiące mieszkańców województwa;

·         do tegorocznej edycji przystąpiło 28 samorządów;

·         budżet programu wynosi 100 tysięcy złotych.

W 2018 roku współczynnik zapadalności na wirusowe zapalenie wątroby typu B wynosił w województwie kujawsko-pomorskim 10 osób na 100 tysięcy mieszkańców (w Polsce – 8) a typu C – 12 osób na 100 tysięcy mieszkańców (w Polsce – 9).

[ALERT]1574067170242[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jarek81Jarek81

0 0

Ten portal to jakiś dramat... nie dość, że tematy się powtarzają pod innymi tytułami to jeszcze treść materiału nie jest zgodna z jego tytułem: "Toruń: można za darmo przeprowadzić to badanie. Jak się zapisać?" a w treści ani słowa jak się zapisać. 12:25, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone