Zamknij

Czy chemik lub biolog będzie w stanie poprowadzić lekcje z mowy nienawiści w toruńskiej szkole?

10:18, 13.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Kto poprowadzi zajęcia z mowy nienawiści dla uczniów z toruńskich szkół?

Nie milkną echa decyzji prezydenta Michała Zaleskiego dotyczącej wprowadzenia w toruńskich szkołach lekcji poświęconych mowie nienawiści. Pytanie tylko, kto powinien je poprowadzić? 

Prezydent Michał Zaleski skierował jakiś czas temu pismo do toruńskich szkół, w którym była mowa o tym, że nauczyciele w ramach godzin wychowawczych mają odbywać zajęcia poświęcone mowie nienawiści. 

Toruń: Co na to radny Piotr Lenkiewicz? 

Bliżej sprawie postanowił się jednak przyjrzeć radny Piotr Lenkiewicz, który ma pewne wątpliwości z tym związane. Jakie? 

- Zakładam, że każdy nauczyciel niezależnie od swojej specjalizacji ma zawsze priorytetowy cel, jakim jest wychowanie młodego człowieka w oparciu o jak najlepsze wzorce. Niemniej nie można jednak oczekiwać, że przykładowy biolog czy chemik, nawet posiadając odpowiednie materiały edukacyjne będzie w stanie odpowiednio przeprowadzić bardzo specjalistyczne zajęcia dla młodzieży. Materiały dydaktyczne powinny być zatem dodatkiem do merytorycznego przygotowania popartego specjalistycznym wykładem czy szkoleniem przez fachowca w danej dziedzinie - zaznacza Piotr Lenkiewicz. 

W opinii radnego miasto powinno zastanowić się nad przeprowadzeniem specjalnego szkolenia dla nauczycieli. 

[ALERT]1552472315762[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

językoznawcajęzykoznawca

7 0

Kto? wiadomo! Marina od performence. Pan Michał, prezydent tak ją ciepło ptzyjął, sowicie 300 000 euro, że tylko ona; między instalacją kupy gie, a szkieletu wygospodaruje czas na uczenie toruńskich dzieci o mowie nienawiści. Wszak jej ojciec, generał esbecji u Tito, krzewił mowę miłości do Serbów, Chorwatów, Bośniaków czy Słoweńców przez wiele dekad po r. 1945! 14:22, 13.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PCTPCT

1 0

Dobre, hehe, 100% racji. 17:31, 13.03.2019


cynamoncynamon

4 0

Panie radny! nie ośmieszaj się pan! bełkot o tzw mowie nienawiści nazywa pan wiedzą specjalistyczną! zgroza!, to zapewne Szojringowa i jej podobni fachowcy ...profesorowie już piszą skrypty!
Byłoby dobrze, aby radny uważał, aby w wyrobach jego rodziny jakiś rabiejowaty biedroń nie znalazł przypadkiem nienawistnego cynamonu. 09:06, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak to kto?Jak to kto?

2 0

najlepiej 1-szy słynny geograf UMK wg. rektora A. Tretyna a także ulubieniec i zawsze doceniony przez posłankę nauczycielkę Iwonę Michałek- doradczynię ministra J. Gowina "znającą się" na każdym stopniu edukacji, także uhonorowaną ostatnio przez A.Tretyna? Jako rezerwowy może być ich kumpel ,były nauczyciel biologii , również rektora Tretyna a także biskupa A.Suskiego ulubieniec? Przecież P. Całbecki z kasy regionu, współfinansuje pobyt słynnej Mariny. 16:55, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!!!!!!!

0 0

Uczennice gnieźnieńskiego LO z okazji Dnia Kobiet przyszły do szkoły ubrane w spódniczki i sukienki - to jedna z tradycji szkoły. Dziewczęta, które wzięły udział w zabawie, miały nie być tego dnia odpytywane. Niewinna zabawa okazała się pożywką dla lewicowych działaczy, którzy rozpętali nagonkę na uczennice. Czy są jeszcze granice, których nie przekroczą? Hejt, który wylał się na uczniów, był zaplanowanym działaniem, które ma przeformatować społeczeństwo i zmienić znaczenie pojęć takich jak kobiecość czy męskość.
Przestraszona dyrekcja szkoły zapowiedziała? warsztaty antydyskryminacyjne.
Gdzie są granice absurdu?


17:39, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone