REKLAMA

Pięciu chłopców napadło na 45-letniego mężczyznę. Pobili i okradli

13:30, 05.01.2017 | A.W.
REKLAMA
Skomentuj
Chłopcy zostali zatrzymani, trafią do ośrodków wychowawczych, fot. depositphotos - zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Brodnicy zatrzymali pięciu nastolatków, którzy - razem z dorosłym kompanem - napadli na 45-latka i dotkliwie go pobili.

Do ataku doszło w miniony poniedziałek (2.01.) w Brodnicy, przy ul. Przedzamcze. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali pobitego mężczyznę oraz świadka, który powiadomił mundurowych. 

- Pokrzywdzony był ranny, dlatego też policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala - mówi st. asp. Agnieszka Łukaszewska, oficer prasowa brodnickiej komendy policji. -  Funkcjonariusze ustalili, że 45-letni mężczyzna został napadnięty przez grupę kilku młodych mężczyzn. Napastnicy pobili mężczyznę i z kieszeni spodni ukradli mu portfel z dowodem osobistym, kartą bankomatową i 300 zł gotówki. 

Po niecałych dwóch godzinach od zdarzenia policjanci zatrzymali w salonie gier zręcznościowych pięciu brodniczan. Czterej z nich to chłopcy w wieku 14-15 lat, piąty to ich 24-letni kompan. Wszyscy zostali przetransportowani do brodnickiej komendy. Przy 24-latku policjanci znaleźli kartę bankomatową pobitego mężczyzny, którą jak się okazało, zapłacił w sklepie za papierosy. 

- Funkcjonariusze ustalili również, że portfel z dowodem osobistym został wyrzucony na dach jednego z budynków w centrum miasta, a pieniądze przegrane w gry - mówi Agnieszka Łukaszewska. - 24-latek trafił do policyjnej celi, a nieletni zostali przetransportowani do Izby Dziecka w Bydgoszczy. 

[ZT]7909[/ZT]

4 stycznia mundurowi zatrzymali kolejnego nastolatka, który brał udział w pobiciu. Materiały, jakie zebrali przeciwko niemu policjanci trafią do sądu dla nieletnich. Czterech wcześniej zatrzymanych chłopców zostało umieszczonych w ośrodkach wychowawczych - tak zdecydował sąd. Policjanci skierowali też do sądu wniosek o 3 miesiące aresztu dla 24-latka.  

(A.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017