REKLAMA

Napadł na Marokańczyka - pobił go i skopał. Teraz...

13:45, 03.01.2017 | A.W.
REKLAMA
Skomentuj
19-latek odpowie przed sądem, fot. depositphotos - zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali młodego bydgoszczanina podejrzanego o przestępstwo na tle rasowym. 19-latek znieważył i napadł na obywatela Maroka. 

Stało się to we wrześniu (05.09.2016) w jednym ze sklepów na terenie bydgoskiego Szwederowa. Tam młody mężczyzna zaczął wyzywać obywatela Maroka. 

- Agresor jednak na tym nie poprzestał - mówi podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. -  Gdy pokrzywdzony wychodził z marketu, rzucił się na niego bijąc go pięściami i kopiąc po całym ciele, po czym uciekł. Na szczęście 23-latkowi nic poważnego się nie stało. O tym zajściu poinformował policjantów z bydgoskiego Szwederowa.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i w piątek (30.12) rano namierzyli i zatrzymali do sprawy 19-latka.

[ZT]7845[/ZT]

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili mu zarzut dotyczący znieważenia osoby z powodu jej przynależności rasowej, a także zarzut uszkodzenia ciała. Teraz może mu grozić do trzech lat więzienia.

(A.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017