Zamknij
REKLAMA

To jeden z najlepszych szpitali w regionie. Jest zaledwie 20 km od Torunia

08:32, 23.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Deposiphotos

To jeden z najlepszych szpitali w regionie. Jest zaledwie 20 km od Torunia

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (22 marca) w Aleksandrowie Kujawskim w uroczystym otwarciu zmodernizowanego zespołu sal operacyjnych miejscowego szpitala powiatowego. Wartość inwestycji, w 85 procentach sfinansowanej ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, to blisko 13 milionów złotych.

Inwestycja w aleksandrowskiej lecznicy obejmowała połączony z przebudową remont pomieszczeń bloku operacyjnego oraz zakupy nowego wyposażenia, w tym sprzętu medycznego. Placówka wzbogaciła się m. in. o aparaturę do przeprowadzania zabiegów operacyjnych oszczędzającą metodą laparoskopową i trzy nowoczesne aparaty do znieczulenia. Na użytek bloku operacyjnego powstała rozprężalnia gazów medycznych, zainstalowano też nową windę poprowadzoną na zewnątrz budynku.

- Szpitale powiatowe to ważne ogniwo publicznej służby zdrowia. Ich modernizacja i dostosowanie do obowiązujących standardów są koniecznością – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. - Cieszę się, że dysponujemy w RPO środkami, dzięki którym jest to możliwe.  

Zgodnie z prawem polskie szpitale muszą zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne hospitalizowanych przez odpowiedni standard przestrzeni w budynkach i wyposażenie. Szczegółowe zasady, obowiązujące od 1991 roku, zostały opisane w rozporządzeniach ministra zdrowia. Lecznice dostały 10 lat na dostosowanie, potem termin ten kilkakrotnie przedłużano. Przedsięwzięcie Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim wpisuje się w niezbędne działania dostosowawcze, które w związku z tym podejmują placówki w całej Polsce.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

pacjentkapacjentka

4 0

Szpital to nie tylko sam budynek... Ludzie uciekają do szpitala w Toruniu dlatego opis najlepszy szpital w regionie jest dużo ponad prawdę! 06:19, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzefSzef

2 0

Calbecki to idź się tam leczyć. Pomalował budynek i dla Ciebie to wystarczający argument by stwierdzić że szpital to nr 1 w regionie. To wiesz co Calbecki... od poniedziałku dostajesz ode mnie obywatela Polski za saslugi limuzyne BMW 7. Kierowca będzie Adam świeżo upieczony kierowca, zdał egzaminy w piątek. Będziesz miał limuzyne nr 1 nie tylko w regionie ale i w Polsce. Szerokości Calbecki życzę.... 09:43, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone