Zamknij
REKLAMA

Tym chciał wozić dzieci! Nieodpowiedzialny kierowca...

10:31, 05.12.2018 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego skontrolowali jeden z autokarów, który miał przewozić dzieci na szkolną wycieczkę. Całe szczęście, że doszło do kontroli - autobus nie powinien wyruszyć w drogę!

Policjanci aleksandrowskiej drogówki uniemożliwili dalszą drogę kierującemu autokarem, który zamierzał zawieźć dzieci na wycieczkę do Płocka. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili nieprawidłowości, z powodu których nie mogli dopuścić autokaru do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem w wysokości 100 zł. 

Funkcjonariusze w trakcie kontroli autokaru ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu. Mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny do czasu usunięcia nieprawidłowości oraz ukarali kierowcę mandatem karnym.

Na prośbę rodziców, opiekunów bądź organizatorów wycieczek policjanci przeprowadzają kilka tego typu kontroli w miesiącu. W większości przypadków stan techniczny pojazdów jest bardzo dobry i nie budzi żadnych zastrzeżeń. Zdarzają się jednak przypadki, w których pojazd lub stan kierującego nie pozwala na kontynuowanie jazdy.

(FD)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone