Zamknij
REKLAMA

Łamali przepisy. Nie uwierzcie, co musieli zrobić za karę!

16:39, 10.06.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Łamali przepisy, nie uwierzycie co musieli zrobić za karę!

Toruńscy policjanci i harcerze ZHP ze Szkoły Podstawowej w Górsku mogli zobaczyć skwaszone miny kierowców, którzy w pobliżu szkoły przekroczyli prędkość. A to za sprawą akcji „Cytryna i czosnek”. To właśnie te rzeczy dostawali kierowcy do zjedzenia jako dodatkowe pouczenie za popełnione wykroczenie.

To cykliczne działania, które wpisują się w program  „Bezpieczna droga do szkoły”. Takie akcje  mają na celu uświadomienie kierowcom, że z dróg również korzystają piesi a niejednokrotnie są to dzieci idące do szkoły. 

Na 34 skontrolowanych kierowców 8 z nich musiało zmierzyć się z trudnymi do przełknięcia smakami. Najczęściej popełnionym przez nich wykroczeniem było przekroczenie prędkości. Ci którzy jechali zgodnie z przepisami na dalszą podróż dostawali  upominek. 

W tym roku znaczniej mniej kierowców popełniło wykroczenia. Większość z kontrolowanych pojazdów poruszała się zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie rozmowy z kierującymi wszyscy zgodnie uznawali, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną lub odnoszą obrażenia uczestnicy ruchu drogowego.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone