Zamknij
REKLAMA

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku. Co nas czeka?

09:50, 02.11.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Depositphotos

Kulminacyjnym wydarzeniem naszej dorocznej kampanii gęsinowej będzie jak zwykle Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, który odbędzie się 10 i 11 listopada (sobota i niedziela) w Przysieku pod Toruniem. To wypełniony atrakcjami, największy w Polsce kiermasz gęsich tuszek i produktów z gęsiny. W tym roku motywem przewodnim są obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Na kiermaszu nabędziemy świeże gęsi i produkty gęsinowe, produkty regionalne z województwa, kraju i zagranicy, pojawią się też stoiska w wyrobami rękodzielniczymi oraz produktami przygotowanymi przez gospodynie z kół gospodyń wiejskich.

W programie festiwalu znalazły się między innymi pokazy znanych i cenionych mistrzów fachu kulinarnego połączone z degustacją. W tym roku z gośćmi imprezy spotkają się znani z telewizyjnych programów Robert Makłowicz, Teo Vafidis, Giancarlo Russo oraz Katarzyna Meller.

- Przysiek pod Toruniem zamieni się w gęsinową stolicę Polski już po raz dziesiąty. Tradycyjnie podczas imprezy będzie można zgłębiać tajniki kuchni, bawić się podczas wspólnej biesiady, warsztatów i konkursów z nagrodami, a przede wszystkim dobrze spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Organizatorzy zapraszają także do głównego namiotu na biesiadę przy gęsinie i muzyce na żywo. Gęsia Karczma oferować będzie między innymi pierogi z farszem gęsinowym, gęsie żołądki, gęś w kiszonej kapuście oraz gęś duszoną w powidłach śliwkowych. Atrakcją festiwalu będzie też grochówka na gęsinie, serwowana wprost z wojskowej kuchni polowej.

W strefie dla dzieci zaplanowano zajęcia teatralne i interaktywne, spektakl „Skarb polski – kradzież monet” w wykonaniu aktorów teatru ALELALE,  zajęcia plastyczne pod okiem animatorów i wspólne przygotowywanie kotylionów w barwach narodowych oraz suchy basen z piłeczkami. Nowością będą też warsztaty łucznictwa tradycyjnego dla dzieci i dorosłych.

Atrakcje związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości to między innymi otwarta dla wszystkich chętnych scena poezji patriotycznej, na której wystąpią recytatorzy prezentujący wiersze o tematyce patriotycznej – zarówno utwory własnych poetów jak i własne. Każdy, kto zdecyduje się wystąpić otrzyma pamiątkowy upominek. Podczas festiwalu nie zabraknie też wielkiego tortu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Na Festiwal Gęsiny do Przysieka można będzie dojechać bezpłatnymi autobusami z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia i Grudziądza (szczegóły poniżej)

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny 2018

Przysiek k. Torunia

10-11 listopada, godzina 10-17

BEZPŁATNE AUTOBUSY:

    Z TORUNIA:

odjazd Dworzec Miasto, pl. 18 Stycznia

(przystanek pośredni – Osiedle Młodych, wiata przystankowa):

9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30,

13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30.

    Z BYDGOSZCZY: odjazd spod Hali „Łuczniczka”

(przystanek pośredni – IKEA): 9:30, 11:30, 14:00.

Z GRUDZIĄDZA: odjazd o 9:00 spod restauracji McDonald's przy ul. J. Włodka 13.

    Z INOWROCŁAWIA: odjazd o 9:00 spod hali sportowej przy Al. Niepodległości 4.
    Z WŁOCŁAWKA: odjazd o 9:00 spod Hali Mistrzów przy Al. F. Chopina.

(Oprac. MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

eloelo

0 0

Ostatnio byłem w Lidlu żeby jak co roku zasmakować gęsiny, ceny niestety mnie przeraziły , wiem, że nie ma nic za darmo ale bez przesady...za 2 udka 30 zł. chyba sobie w tym roku odpuszczę...albo muszę znaleźć jakąś sprawdzoną gospodynię co z własnej hodowli mi odsprzeda po normalnej cenie 09:37, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone