Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca uciekał przed policjantami - teraz będzie miał...

13:29, 12.10.2018 | opr. FD/komunikat policji
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Policjanci z posterunku w Złejwsi Wielkiej po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. 34-latek prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia. 

W środę (10.10) około 19:30 mundurowi z posterunku w Złejwsi Wielkiej jadąc oznakowanym radiowozem w Skłudzewie zauważyli osobowego osobowego Golfa. W samochodzie było niesprawne oświetlenie. W związku z tym funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu auta do kontroli. W bezpiecznym miejscu mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne dając kierowcy sygnał do zatrzymania się i powiadomili jednocześnie dyżurnego o swojej interwencji.

Kierowca zignorował polecenia policjantów, gwałtownie przyspieszył i podjął ucieczkę. Kilkaset metrów dalej – w okolicach budynku ochotniczej straży pożarnej kierowca wjechał w drogę leśną i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci wybiegli z radiowozu i po chwili obezwładnili zbiega. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. 34-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił prosto do policyjnej celi.

 Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia. 

(opr. FD/komunikat policji)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone