Zamknij
REKLAMA

Pełnili służbę w Wielkiej Nieszawce. Nagle dostrzegli zaparkowane w lesie audi A4

14:04, 10.12.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Wszystko zaczęło się w lesie w Wielkiej Nieszawce. Policjanci zabezpieczyli w nim papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kolejne sztuki wyrobów tytoniowych posiadał w swoim mieszkaniu w Inowrocławiu. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 24 tysiące sztuk papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło z tego tytułu ponad 20 tysięcy złotych.

W miniony piątek około godz.10:00  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełniący służbę w Wielkiej Nieszawce dostrzegli zaparkowany w lesie pojazd marki audi A4. Zainteresowało ich to. W związku z tym postanowili sprawdzić to auto.

- Okazało się, że  60-latek w swoim audi  przewoził 18020 sztuk  papierosów. Wszystko oczywiście bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Policjanci obliczyli, że gdyby od tego człowieka  towar trafił  na rynek naraziłoby to  Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 19 tysięcy złotych. Ze względu na wartość zabezpieczenia sprawę przejął Komisariat Policji Toruń Podgórz. Mężczyzna pochodził z Inowrocławia, dlatego policjanci postanowili przeszukać też  jego mieszkanie. Tam odnaleźli blisko 6000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy co dało łącznie ponad 20 tysięcy uszczuplenia podatku akcyzowego.  

60-latek z ust śledczych w komisariacie policji  już usłyszał zarzut i odpowie za łamanie przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego. Oprócz przepadku  zabezpieczonego mienia grozi mu również  bardzo wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny kilka tysięcy złotych w gotówce oraz pojazd, którym się poruszał.

[ALERT]1544447621924[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

GucioGucio

5 0

Mój Boże, kto pisał ten artykuł??? "Mężczyzna pochodził z Inowrocławia, dlatego policjanci postanowili przeszukać też jego mieszkanie." To tylko jeden "kwiatek". #ddtorun czy naprawdę musicie zatrudniać takich niedouków? 08:32, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone