Zamknij
REKLAMA

Funkcjonariusze uczyli dzieci w podtoruńskiej miejscowości

13:36, 01.03.2019 | FD/materiały nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła dzieci z Gminnego Przedszkola w Osieku nad Wisłą. Funkcjonariuszka tłumaczyła jak zachowywać się na drodze, placu zabaw i podczas niebezpiecznych sytuacji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również jak ważny jest numer alarmowy 112 i jak z niego korzystać.

W środę (27.02) funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy odwiedziła dzieci z Gminnego Przedszkola w Osieku nad Wisłą. W zajęciach z policjantką wzięło udział kilkudziesięciu przedszkolaków. Tematem spotkania były trzy zagadnienia: korzystanie z numeru alarmowego 112, bezpieczne przejście przez jezdnię i zachowanie w kontaktach z obcymi. Sierż. szt. Agnieszka Bubień omówiła z dziećmi jak ważny jest numer alarmowy i w jakim celu się go używa. Policjantka przypomniała, że dzwoniąc pod ten numer można komuś uratować życie i pod żadnym pozorem nie można telefonować dla żartów.  

W drugiej części spotkania policjantka tłumaczyła podstawowe zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i objaśniła po której stronie drogi należy się poruszać. Funkcjonariuszka przypomniała również jak ważne jest zapinanie pasów. W kolejnej części policjantka tłumaczyła jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci dowiedziały się dlaczego nie wolno godzić się na podwiezienie do szkoły czy sklepu lub jeść słodyczy, którymi zostaniemy poczęstowani. Funkcjonariuszka omówiła również co zrobić, gdy widzimy, że kolega lub koleżanka zostaje zaczepiona przez inną osobę.

Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom. Przedszkolaki brali w nich bardzo aktywny udział. Dzięki takim spotkaniom możemy być pewni, że dzieci zdobędą wiedzę, która pozwoli im unikać zagrożeń. 

[ALERT]1551450312407[/ALERT]

(FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone