Zamknij
REKLAMA

Na drodze w Szembekowie pozostawiał kolce i gwoździe. Jest już w rękach policji

11:53, 21.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali 58-latka, który konstruował urządzenia uszkadzające opony w samochodach. Mężczyzna pozostawiał na drodze w Szembekowie zespawane kolce i gwoździe. W wyniku jego działań uszkodzonych zostało 9 pojazdów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za zniszczenie mienia. Może mu grozić do 5 lat więzienia.  

Wczoraj (20.02) policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Obrowo podejrzanego o uszkodzenie kilku samochodów. Pierwsze sygnały w tej sprawie zaczęły napływać do funkcjonariuszy w połowie sierpnia ubiegłego roku. W sumie do chwili zatrzymania 58-latka kierowcy zgłosili 9 przypadków uszkodzenia opon w swoich pojazdach. Do wszystkich tych zdarzeń dochodziło w okolicach ulicy Osiedlowej w Szembekowie.

Za każdym razem przebicie opon spowodowane było rozsypanymi na drodze kolcami i pospawanymi gwoździami. Policjanci z Dobrzejewic, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie tej sprawy byli od początku przekonani, że wszystkie te zdarzenia nie są przypadkiem i stoi za nimi ta sama osoba. Dzielnicowi zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę mogącą mieć związek z tą sprawą.

Te ustalenia potwierdziły także informacje, które funkcjonariusze pozyskali od Straży Gminnej. Efektem działań policjantów było zatrzymanie 58-letniego mieszkańca gminy Obrowo. W jego miejscu zamieszkania stróże prawa zabezpieczyli stalowe pręty, gwoździe i gotowe kolce oraz urządzenia służące do ich konstrukcji – szlifierkę kątową i spawarkę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem opon w dziewięciu samochodach. Śledczym tłumaczył, że wyrzucał kolce na drogę bo przeszkadzały mu jeżdżące tamtędy samochody. Za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych osób w tej sprawie może być więcej. Wszystkich, którzy w ostatnim czasie uszkodzili opony w swoich samochodach w Szembekowie na ul. Osiedlowej i w jej okolicach prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Dobrzejewicach tel. 56 641 29 00.

[ALERT]1550747233821[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone