Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec Dobrzejewic wpadł krótko przed godziną 6:00 rano! [ZDJĘCIA]

09:43, 12.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

W czwartek (11.10) policjanci z toruńskiej drogówki w godzinach 05:00-08:00 oraz 18:00-21:00 przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Akcja prowadzona jest cyklicznie na terenie miasta i powiatu. Prewencyjne działania mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców.

Prewencyjne działania mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców.  

Przez cały czas trwania akcji policjanci skontrolowali blisko 800 pojazdów i ich kierowców. Łącznie mundurowi zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych oraz 2 prawa jazdy. W czasie działań funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. 44-latek wpadł krótko przed godz. 6:00 w Dobrzejewicach (gm. Obrowo). Jechał osobowym oplem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

- Tym wszystkim, do których jeszcze nie dotarły apele i ostrzeżenia, policjanci przypominają konsekwencje karne tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji. Stan powyżej 0,5 promila (powyżej 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza)  stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat - wyjaśnia Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. 

Kierowcy, który nie stosuje się orzeczonego wcześniej w związku z popełnieniem przestępstwa zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1539330602835[/ALERT]

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone