Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja w Obrowie. Tak zachował się ten funkcjonariusz

14:43, 11.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Depositphotos

Policjant zespołu patrolowo – interwencyjnego  komisariatu Policji Toruń Podgórz będąc w czasie wolnym od służby, wracając ze sklepu w Obrowie, zauważył wydobywający się dym z domu przy Alei Lipowej. Starszy sierżant  Karol Machajewski usłyszał również nawoływanie młodej kobiety. Bez wahania wbiegł do domu.

Tam zobaczył starszego mężczyznę z laską, który nie chciał opuścić płonącego pomieszczenia i protestował, że nigdzie się nie rusza, bo tu jest jego cały dobytek.

- Nie było czasu na negocjacje. Chodziło o żywioł.  W tak krytycznym momencie policjant musiał działać z zachowaniem własnej oceny sytuacji. Sam zdecydował za  starszego Pana. Użył siły fizycznej, aby wyprowadzić go z pomieszczeń. Następnie do czasu przybycia Straży Pożarnej  wraz z mieszkanką tego domu  i sąsiadem przystąpili do gaszenia pożaru. Po jego ugaszeniu nie zostawił ludzi w potrzebie. Dalej pomagał przy usuwaniu wody i skutków pożaru - informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. 

Dalej Pani Ilona napisała: „Jego postawa jest przykładem jaki powinniśmy naśladować, jego chęć pomocy innym bardzo nas ujęła. Nie jest przesadą, że nazwę tego pana bohaterem. Ratował dom obcej osoby z wielkim oddaniem i narażeniem  zdrowia i życia. ….Bardzo się cieszę, że w takiej chwili spotkałam tak niezwykłego i skromnego człowieka, jakim jest Pan Karol Machajewski.”

[ALERT]1539262258166[/ALERT]

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KoleżankaKoleżanka

1 0

Brawo Karol, jestem z Ciebie dumna. 09:49, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone