Zamknij
REKLAMA

Kupujesz bilety autobusowe w kasach na dworcu PKS? Przeczytaj to!

09:32, 15.05.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana/Arriva

Powraca problem punktualności autobusów spółki Arriva. Tym razem chodzi o odcinek Dobrzejewice-Toruń, który niemalże codziennie przemierza nasza Czytelniczka. 

Autobusy nie przyjeżdżają na czas - z tym problemem mierzą się od pewnego czasu mieszkańcy podtoruńskich wsi z gminy Obrowo. Uwydatnia się to w szczególności w godzinach porannych, kiedy wiele osób dojeżdża do pracy do Torunia. 

- Kilka dni temu już o 5:40 byłam na przystanku w Dobrzejewicach. Jak zawsze, schodzą się ludzie na autobusy, które przyjeżdżają o 5:47 i 5:57. Tak sobie czekamy, czekamy aż do 6:05, ale tutaj w nagrodę jadą aż trzy autobusy Arrivy i jak zawsze punktualnie autobus Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego. Jak się później dowiedziałam, to za naszymi autobusami jechały jeszcze dwa kolejne, ale według jakiego rozkładu? Niestety, ale bardzo często autobusy jeżdżą według sobie tylko wiadomych godzin. Mieszkam blisko przystanku i widzę, że bardzo często jadą kilka minut przed czasem albo jakiś autobus widmo, którego nie ma na rozkładzie – twierdzi Czytelniczka. 

Zwróciliśmy się z prośbą o ustosunkowanie się do słów Czytelniczki przedstawiciela Arrivy. Joanna Parzniewska, rzeczniczka prasowa, wyjaśnia że jako przewoźnik spółka stale monitoruje realizację rozkładu jazdy uruchamianych kursów pod kątem punktualności. 

- Z analizy danych, wynika iż zdarzają się kilkuminutowe odchylenia od godzin rozkładowych, wynikające z aktualnej sytuacji na drodze, jednak nie odnotowaliśmy sytuacji wspomnianej przez czytelniczkę.  Oczywiście, zwrócimy szczególną uwagę na kursy z przystanku Dobrzejewice – informuje Joanna Parzniewska. 

Problemem są także tablice odjazdów autobusów oraz kasy biletowe na dworcu głównym PKS w Toruniu. 

- Na dworcu często nie działa tablica najbliższych odjazdów, kasy biletowe czynne do 17:00. Kiedy student kupi bilet miesięczny, jeśli ma zajęcia do 17:00. Poza tym, kasy są nieczynne w soboty. Dlaczego?  - dopytuje Czytelniczka

Co na to przewoźnik?

- Nawiązując do uwagi dotyczącej kas biletowych, informujemy iż  przed podjęciem decyzji o zmianie godzin otwarcia kas, przeprowadziliśmy analizę zainteresowania pasażerów w godzinach wieczornych i w weekendy. Ponadto cały czas  dostępne są alternatywne możliwości zakupu biletu: Na dworcu w Toruniu uruchomiliśmy cztery nowoczesne biletomaty, które oferują możliwość przedłużenia biletu miesięcznego zapisanego na karcie oraz zakup biletów jednorazowych.   Ponadto bilet na przejazd można zakupić również poprzez internet za pośrednictwem strony www.arriva.pl lub aplikacji mobilnej – zaznacza Joanna Parzniewska. - Nie możemy potwierdzić informacji o „częstym nie działaniu” tablicy informacyjnej najbliższych odjazdów, tablica została zamontowana w zeszłym roku i ma wysoka sprawność techniczną. Zawsze w przypadku ujawnienia nieprawidłowości (co jest monitorowane codziennie przez obsługę dworca ) usterki są usuwane na bieżąco. 

Warto wiedzieć, że uruchomione zostały nowe punkty sprzedaży w innych miejscowościach np. nowe dwa punkty w Ciechocinku czy też punkt sprzedaży w Czernikowie. 

Ciechocinek
Biuro Turystyczne Rejs
ul. Zdrojowa 36 oraz ul. Kopernika 2

czynne: poniedziałek - piątek w godz. 9:30 - 16:30 oraz w soboty w godz. 09.00 – 13.00

Czernikowo
"MULTIK" (przystanek autobusowy)

ul. Juliusza Słowackiego 1
czynne: codziennie 

[ALERT]1526369784374[/ALERT]

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

aaaggaaagg

2 0

też mi problem że student ma zajęcia do 17 a co mają powiedzieć osoby pracujące. Poza tym spóżnienia autobusów to nie wina kierowcy. Nie raz jadąc autobusem wsiadają pasażerowie i zamiast mieć przygotowane na bilet odliczoną gotówkę lub drobne to stoją jak te sieroty i grzebią po torebkach i portfelach. Czśeto czekałam na spóżniony autobus ale co mi po tym że napiszę do jakieś redakcji skoro to się nie zmieni. Ludzie to gorszych problemów nie mają
10:35, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do uprzywilejowanychDo uprzywilejowanych

5 2

Student równie dobrze może przyjechać na dworzec wcześniej i wtedy kupić bilet, bądź podczas okienka. Po co robić tyle pod studentów, skoro i tak już mają zbyt wiele ;) 10:46, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaTa

3 0

Ja rozumiem, żeby autobus się spóźnił, ale bywa, że w ogóle nie przyjeżdża albo przyjeżdża 10min wcześniej. Zdarza się, że faktycznie przyjeżdża jakiś autobus niewiadomo skąd, bo nie ma na żadnym rozkładzie. A już w ogóle nie potrafię zrozumieć, czemu czasami autobus nie zatrzymuje się na przystanku pomimo tego, że widać, że ktoś stoi i czeka(i nie chodzi o to, że już jest pełny, często jest właśnie pusty). Normalnie czasami to jakaś samowolka 11:42, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarrkMarrk

7 0

Teraz odpowiedź na pytanie z serii dlaczego autobus jest opóźniony.
Dlatego, że na dworcu PKS w Toruniu brakuje kierowców oraz autobusów.
Na dyspozytorni występuje zjawisko łapanki typu: przyjeżdża kierowca dajmy na to z Chełmży wpada na dyspozytornie. Otrzymuję komunikat od dyspozytora- teraz pojedzie Pan Czernikowo. Kierowca pyta, o której? Dyspozytor na to- 10 minut opóźniony. :)
Bywa tak, że przychodząc do pracy na 14 oczekuje na autobus do godziny 17.
Może redakcja zajęłaby się sytuacja kierowców bo robota na prawdę ciężka, a wypłata na poziomie sprzątaczki. (Nikogo nie obrażając)
Kierownictwo tylko stoi na palarni i się śmieje z robili. Dyrektor wchodzi drugimi drzwiami, aby nie spojrzeć załodze w oczy. Ludzie opierdzielaja kierowców za błędy popełnione przez kierownictwo.
I tak się to toczy. Mam nadzieję, że ku upadłości.
Pozdrawiam kierowca Arriva. 16:59, 15.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KierowcaKierowca

3 0

Popieram ! 21:30, 15.05.2018


JackJack

1 1

Kurcze, z tymi studentami to już porażka. Normalnie jakaś lepsza kasta. Bimba taki przez pięć lat, niczego się nie uczy tylko skacze z kierunku na kierunek. Urywa się notorycznie z zajęć i biedny nie ma kiedy podjechać po bilet, najlepiej żeby kasa była czynna o 02:00 jak będzie wracał z biby na Starówce. Pracuję z wieloma osobami po "studiach" i są to najczęściej osoby fatalnie zorganizowane (prawie zawsze te z dziennych studiów). Najlepiej gdyby się wszyscy do nich dostosowywali. To nie zamknięta kasa jest problemem tylko taki człowiek. 00:16, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone