Zamknij
REKLAMA

„To może się w końcu źle skończyć”. Tak wygląda teraz powrót do domu tą trasą

11:07, 03.11.2017 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Warto pamiętać o odblaskach Fot. Tomasz Berent

Czytelniczka sygnalizuje duży problem, jakim jest obowiązek noszenia odblasków przez mieszkańców podtoruńskich wsi. Wielu z nich ma to w nosie, a jeśli już noszą, to i tak stwarzają niebezpieczeństwo.

Sytuacja z czwartku (2 listopada), którą opisuje Czytelniczka. Była 17:00, widoczność na drodze ograniczona przez padający deszcz i zapadający zmrok. Chodzi o DW 569 Dobrzejewice – Golub – Dobrzyń, odcinek Dobrzejewice – Łążynek

- Jadę samochodem, słaba widoczność, bo pada mżawka, przy cmentarzu tłumy ludzi. Wchodzą na cmentarz, z czego większość bez odblasków. Skręcam na Łążynek. W światłach samochodu widzę jakieś poruszające się paski odblaskowe, niżej jakieś świecące dwa punkciki. Co to jest,  myślę? Gdy dojeżdżam bliżej w ostatniej chwili zauważam  biegnącego pana (w kamizelce), a obok biegnie piesek. Oczywiście poruszają się szosą, bo tutaj nie ma pobocza ani oświetlenia. Tego biegającego pana widuję już od jakiegoś czasu ale wtedy było jeszcze widno, łatwiej było zauważyć  i ominąć, a teraz to może się źle skończyć dla kierowców i tego pana – relacjonuje Czytelniczka. 

O obowiązku noszenia odblasków wciąż zapomina wiele osób, stwarzając tym samym bardzo duże zagrożenie na drogach. Dotyczy to przede wszystkim pieszych  i rowerzystów

- Apelujemy o używanie elementów odblaskowych. Przepisy mówią, że poza terenem zabudowanym, pieszy, który porusza się poboczem drogi, jest zobowiązany  do noszenia takich elementów. Apelujemy również o to, aby tych elementów używać w mieście, jeśli to możliwe. Pieszy jest widoczny w ostatniej chwili i nie daje kierowcy czasu na reakcję. Zauważyliśmy, że w ostatnich latach ludzie coraz częściej sięgają po elementy odblaskowe. Kiedyś mówiono, że to wstyd. Teraz są już o wiele bardziej wyedukowani w tym temacie - informuje Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. 

Brak elementów odblaskowych grozi mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych

(MM)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone