REKLAMA

W Papowie Toruńskim doczekali się. Coś takiego trafi w ich ręce. Wiedzieliście o tym?

14:00, 06.01.2017 | Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Strażacy z Papowa Toruńskiego będą mieli do dyspozycji nowy wóz Fot. Tomasz Berent

W 2017 roku na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie trafi siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jeden z nich trafi do strażaków z OSP w Papowie Toruńskim. 

Zakup sprzętu będzie możliwy dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. 

- To kolejne pojazdy, w które wyposażamy kujawsko-pomorskich strażaków. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ciągu ostatnich lat zakupiliśmy dla jednostek OSP co najmniej 15 wozów bojowych. Wymieniamy sprzęt tam, gdzie jest najbardziej zużyty i najbardziej potrzebny  – mówi marszałek Piotr Całbecki.  
 

Projekt „Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek OSP – 1 etap”, którego dotyczy umowa o dofinansowanie, realizuje oddział wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nowoczesne, świetnie wyposażone wozy typu GCBA (ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym i autopompą) otrzyma siedem jednostek z regionu w tym OSP Papowo Toruńskie.

Całkowity koszt projektu to 6,5 miliona złotych, a wartość dofinansowania w ramach naszego RPO wynosi 4,2 miliona złotych. Kujawsko-pomorscy strażacy z formacji ochotniczych planują już następne zakupy sprzętu. W ramach naszego RPO zarezerwowaliśmy na ten cel kolejne 2,8 miliona złotych.

(Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017