Zamknij
REKLAMA

Kapitalny występ Bałaganów. Wygrali wszystkie mecze, nie dając szans rywalom!

19:30, 07.02.2017 | REG
REKLAMA
Skomentuj
Bałagany Łubianka Fot. Nadesłana

Bałagany Rustico Łubianka zwyciężyły w rozgrywkach Ligi Centralnej w hokeju na trawie. Bałagany wygrały wszystkie - 14 - ligowych spotkań. To największy sukces w historii seniorskiej drużyny spod Torunia.

Rozgrywki Ligi Centralnej, czyli bezpośredniego zaplecza hokejowej ekstraklasy były podzielone na cztery turnieje - w Skierniewicach, Rypinie, Poznaniu i Tarnowskich Górach. W każdym z nich Bałagany zdeklasowały rywali.

- Przed pierwszym gwizdkiem pierwszego meczu ligowego był pewien stres - mówi jeden z zawodników Bałaganów, Filip Sobczak. - Nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po rywalach, a z drugiej strony byliśmy uznawani za faworytów. Dlatego nie mieliśmy innego wyjścia - musieliśmy wygrać wszystkie mecze.

Oprócz złotych medali, Bałagany zdobyły także laury indywidualne. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców ligi został kapitan Bałaganów Rustico, Krzysztof Zakszewski. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobył, Łukasz Domachowski.

- Oczywiście nagrody indywidualne cieszą, ale nie były one moim priorytetem - mówi Krzysztof Zakszewski. - Najważniejsze jest osiągnięcie celu jaki sobie postawiliśmy, czyli zdobycie mistrzostwa Ligi Centralnej. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek naszych sukcesów.

Po zdobyciu mistrzostwa apetyty zawodników wzrosły. Klub oraz zawodnicy w przyszłym sezonie będą chcieli wystartować już w hokejowej ekstraklasie i tam pokrzyżować cele kilku zdecydowanie bardziej renomowanym drużynom.

- Taki jest nasze założenie. Za kilka miesięcy chcemy wystartować w ekstraklasie - mówi Zakszewski. - Musimy spełnić warunki formalne i oczywiście zbudować podobną formę jak w tym sezonie. To jest do zrobienia i liczę, że tak się stanie.

Drugie miejsce w ligowej tabeli zajęła Ósemka Tarnowskie Góry, a trzecie Lipno Stęszew.

Bałagany Rustico Łubianka w sezonie 2016/2017: Łukasz Domachowski, Marcin Sellner, Artur Girtler, Krzysztof Zakszewski, Filip Sobczak, Mariusz Kowalski, Adrian Makowski, Łukasz Kościelski, Artur Kościelski, Bartosz Drążkowski.

(REG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone