Zamknij
REKLAMA

Kapitalny występ Bałaganów. Wygrali wszystkie mecze, nie dając szans rywalom!

19:30, 07.02.2017 | REG
REKLAMA
Skomentuj
Bałagany Łubianka Fot. Nadesłana

Bałagany Rustico Łubianka zwyciężyły w rozgrywkach Ligi Centralnej w hokeju na trawie. Bałagany wygrały wszystkie - 14 - ligowych spotkań. To największy sukces w historii seniorskiej drużyny spod Torunia.

Rozgrywki Ligi Centralnej, czyli bezpośredniego zaplecza hokejowej ekstraklasy były podzielone na cztery turnieje - w Skierniewicach, Rypinie, Poznaniu i Tarnowskich Górach. W każdym z nich Bałagany zdeklasowały rywali.

- Przed pierwszym gwizdkiem pierwszego meczu ligowego był pewien stres - mówi jeden z zawodników Bałaganów, Filip Sobczak. - Nie wiedzieliśmy czego spodziewać się po rywalach, a z drugiej strony byliśmy uznawani za faworytów. Dlatego nie mieliśmy innego wyjścia - musieliśmy wygrać wszystkie mecze.

Oprócz złotych medali, Bałagany zdobyły także laury indywidualne. Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców ligi został kapitan Bałaganów Rustico, Krzysztof Zakszewski. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobył, Łukasz Domachowski.

- Oczywiście nagrody indywidualne cieszą, ale nie były one moim priorytetem - mówi Krzysztof Zakszewski. - Najważniejsze jest osiągnięcie celu jaki sobie postawiliśmy, czyli zdobycie mistrzostwa Ligi Centralnej. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek naszych sukcesów.

Po zdobyciu mistrzostwa apetyty zawodników wzrosły. Klub oraz zawodnicy w przyszłym sezonie będą chcieli wystartować już w hokejowej ekstraklasie i tam pokrzyżować cele kilku zdecydowanie bardziej renomowanym drużynom.

- Taki jest nasze założenie. Za kilka miesięcy chcemy wystartować w ekstraklasie - mówi Zakszewski. - Musimy spełnić warunki formalne i oczywiście zbudować podobną formę jak w tym sezonie. To jest do zrobienia i liczę, że tak się stanie.

Drugie miejsce w ligowej tabeli zajęła Ósemka Tarnowskie Góry, a trzecie Lipno Stęszew.

Bałagany Rustico Łubianka w sezonie 2016/2017: Łukasz Domachowski, Marcin Sellner, Artur Girtler, Krzysztof Zakszewski, Filip Sobczak, Mariusz Kowalski, Adrian Makowski, Łukasz Kościelski, Artur Kościelski, Bartosz Drążkowski.

(REG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone